השכרת קרוואן קרוואנים בדיסלדורף

קצת מידע על דיסלדורף, עולם השכרת קרוואנים בגרמניה באזור דיסלדורף וקרוואנים באירופה בכלל.

דיסלדורף היא עיר הבירה של מדינת נורדריין-וסטפליה, במערב גרמניה. העיר ומהווה חלק מהאזור העירוני הגדול בגרמניה, ריין-רוהר, הכולל גם את הערים בון וקלן. דיסלדורף היא העיר השביעית בגודלה בגרמניה. היא העיר המאוכלסת ביותר במדינה. במטרופולין שלה מתגוררים כמיליון וחצי תושבים.

קצת על דיסלדורף

דיסלדורף היא עיר יפה ומודרנית, בה רמת החיים גבוהה יחסית. העיר היא מרכז חשוב בכלכלה והתעשייה הגרמנית, בעיקר בתחומי התקשורת (ממוקמות בה חברות סלולר גדולות), הפרסום והאופנה. דיסלדורף היא עיר תוססת, הידועה בחיי הלילה שלה. בשטחה מתקיימים תערוכות גדולות וקרנבלים. העיר נהרסה במלחמת העולם השנייה, נבנתה מחדש, ומרבית הארכיטקטורה שלה מורכבת מבנייה חדשה. התכנון העירוני החדש של העיר כולל שדרות רחבות, רחובות קניות יוקרתיים, תעלות מים מלאכותיות. אזור העיר העתיקה הוא היחידי שנשמר, וכיום הוא מהווה אזור תיירות אטרקטיבי.

ההיסטוריה של העיר

העיר הממוקמת על נהר דוסל הוקמה ככפר חקלאי קטן. במאה ה-12 הוקמה במקום עיר, שהפכה למחוז דיסלדורף. במאה ה-14 דיסלדורף הוכרזה כבירה האזורית של דוכסות. לאחר מלחמות והרס העיר המשיכה להתפתח, ובמאה ה-19 הפכה לעיר מודרנית. דיסלדורף שנהרסה כמעט כליל במלחמות העולם, שוקמה לאחר מלחה"ע השנייה. הפכה לבירת המחוז החדש צפון הריין-וסטפליה, וכיום היא מהווה מרכז כלכלי חשוב.

קצת על מיקום העיר

מדינת צפון ריין-וסטפליה - ממוקמת בגבולות הסן, סקסוניה התחתונה, בקרבת המדינות הולנד ובלגיה. ניתן להגיע בקרוואן דרך רשת הכבישים הראשיים של גרמניה. דיסלדורף שוכנת בקרבת נהר הריין, הזורם לאורך כ-1,300 ק"מ מהאלפים בדרום שוויץ דרך גרמניה, הולנד, אוסטריה. הנהר היווה עורק תחבורה וגורם חשוב להתפתחות העירונית והכלכלית של גרמניה, ולגדותיו ערים עתיקות רבות. הריין מושך מטיילים רבים ומהווה מוקד תיירותי למסלולי טיולים וקראוונים. בדיסלדורף אטרקציות יפות ומעניינות וניתן לכלול אותה בטיול קרוואנים ארוך.

איך מגיעים

טיסותשדה התעופה הבינלאומי הגדול של דיסלדורף ממוקם כ-7 ק"מ ממרכז העיר, ומהווה נמל תעופה מרכזי גם לעיר האסן.

מהארץ אין טיסות ישירות לנמל התעופה של דיסלדורף, ניתן להגיע בטיסה עם חניית ביניים.

שדה התעופה מרושת עם מערכת הכבישים של המדינה.

בקרבתו תחנת רכבת בין-עירונית ותחנת רכבת מקומית (רכבת פרברים).

מהנמל ניתן להגיע לדיסלדורף באמצעות התחבורה הציבורית, כולל סקיי-טריין (H-Bahn).

רכבות – דיסלדורף מקושרת ביעילות עם מערכת הרכבות המקומית, האזורית והארצית (קלן, אאכן, פרנקפורט, ברלין, מינכן).

אוטובוסים – לדיסלדורף מגיעים קווי אוטובוסים מרחבי גרמניה.

לתחנה המרכזית ניתן להגיע עם קווי אוטובוס טראנס-אירופאיים.

קראוון / רכב – דיסלדורף משולבת עם רשת הכבישים המהירים של אירופה.

כידוע, קרוואנים בגרמניה זו תעשייה מפותחת מאוד ודיסלדורף היא אחת הערים הראשיות ואחד מהשערים הגדולים לטיולי קרוואנים בגרמניה. מרכזת סביבה מספר תחנות השכרת קרוואנים.

שלוש תחנות להשכרת קרוואנים בגרמניה נמצאות באזור דיסלדורף.

תחנות השכרת קרוואנים בגרמניה ליד דיסלדורף

בגרמניה מרכזי קרוואנים גדולים. תחנות שכירת קראוונים ממוקמות בד"כ בקרבת שדות תעופה. עלויות שכירת קרוואן בגרמניה נמוכות יחסית למדינות הסמוכות. מחוץ לעונת התיירות המחירים יכולים להיות זולים אף יותר. מומלץ להזמין קרוואן מראש, לתאם את פרטי ההגעה עם חברת הקרוואנים. יש לאסוף את הרכב מתחנת ההשכרה. חברת הקרוואנים מספקת הדרכה לפני היציאה לנסיעה.

כל תחנות ההשכרה מחזיקות את מיטב התוצרת של מפעלי קרוואנים בגרמניה.

איך מגיעים לתחנת ההשכרה של קרוואנים בגרמניה באזור דיסלדורף?

ברובם המכריע של השכרות קראוונים בגרמניה יש להגיע עצמאית לתחנות ההשכרה בעזרת התחבורה הציבורית. תחנת ההשכרה במולהיים מציעה הסעות אל ומאת שדה התעופה בעבור תשלום.

תחבורה ציבורית ליד תחנות השכרת הקרוואנים בגרמניה משדה התעופה של דיסלדורף אל מרכז העיר דיסלדורף

· מולהיים
- מציעים שרות הסעות בתשלום
- אפשר להיעזר ברכבת או באוטובוס היוצאים משדה התעופה הבינלאומי של דיסלדורף. לאתר תחבורה ציבורית בדיסלדורף
- מונית

· קלן
- אפשר להיעזר ברכבת או באוטובוס היוצאים משדה התעופה הבינלאומי של דיסלדורף. לאתר תחבורה ציבורית בדיסלדורף
- מונית


· גלדרן
- אפשר להיעזר ברכבת או באוטובוס היוצאים משדה התעופה הבינלאומי של דיסלדורף. לאתר תחבורה ציבורית בדיסלדורף
- מונית


היכן ניתן לחנות עם קרוואנים בגרמניה?

בגרמניה החניה עם קראוונים בחיק הטבע נהוגה ומקובלת. בנוסף ישנם אלפי חניוני קרוואנים ייעודיים בתשלום.

בדיסלדורף חניונים רבים ומתוחזקים. עם זאת, דיסלדורף היא עיר ללא זיהום אוויר. יש להציג מדבקת רכב (בתשלום), המעידה על עמידה בתקן העירוני: כולל קמפר וואן שהוא רכב פרטי, קרוואן מוטורהום שלרוב מופעל על מנוע דיזל. אי הצגת מדבקה גורר קנסות. אישור ניתן לקבל במוסך. ניתן לברר עם חברת ההשכרה.

האם כדאי להזמין מראש חניוני קרוואנים בגרמניה?

אנו מאוד ממליצים להזמין מראש חניוני קרוואנים ללילה הראשון וללילה האחרון שלכם בגרמניה.

הזמנת חניון ללילה הראשון מאוד נוחה במיוחד בגלל העובדה שמקבלים את הקרוואנים בגרמניה בשעות אחר הצהריים והדבר הראשון לאחר שקיבלתם את הקרוואן הוא לנסוע עם הקרוואן לסופרמרקט הקרוב ולהצטייד במזון. לאחר מכן, בדרך כלל השעה היא כבר אחר הצהריים המאוחרות ומאוד מומלץ שיהיה לכם חניון מוזמן מראש ושתדעו לאן עליכם לנסוע.

הזמנת חניון ללילה האחרון גם מאוד מומלצת כיוון מחזירים את הקרוואנים בגרמניה בשעות הבוקר. עדיף תמיד לחנות בחניון קרוואנים קרוב לתחנה ההשכרה כך שבבוקר האחרון כל שיהיה עליכם לעשות זה להתארגן בבוקר ולנסוע נסיעה קצרה לתחנת הקרוואנים שם תזדכו על הקרוואן שלכם.

חניוני קרוואנים בגרמניה ליד דיסלדורף:

לחצו כאן להזמנת חניוני קרוואנים ליד דיסלדורף

היום הראשון והיום האחרון בטיולי קרוואנים בגרמניה - מה לעשות באזור דיסלדורף בשעות הפנויות?

אירועים בינלאומיים בעיר

במרכז התערוכות והירידים (דיסלדורף מאס) הממוקם בקרבת שדה התעופה של דיסלדורף מתקיימים עשרות ירידים בינלאומיים בשנה:

תערוכות שיט, טכנולוגיה ואופנה. קרנבל החורף בפברואר מושך מיליוני מבקרים לעיר. בקיץ מתקיים יריד השעשועים על הריין. בעיר מתקיימים אירועי ספורט ומופעים גדולים.

סיורים עירוניים

הופאון הופאוף – סיור של כ-90 דקות באוטובוס קומתיים (עם גג פתוח בימי שמש). כולל אוזניות ומדריכי טיולים. ניתן לרדת בתחנות לאורך המסלול. הנחות לדיסלדורף קארד ולילדים. הסיורים נערכים בהתאם למזג האוויר. שייט על הריין - סיור נופים של כשעה לאורך גדות הריין. מידע בגרמנית ובאנגלית. הנחות לילדים.

כרטיס דיסלדורף (דיסלדורף קארד)

כרטיס הנחות עירוני, לרכישה לפי מספר הימים. מאפשר נסיעה חינם בתחבורה הציבורית בעיר, הנחות בכניסה לאטרקציות ולמתקנים. לכרטיס מצורף מדריך של העיר דיסלדורף. ניתן לרכוש בתחנות מידע לתיירים, בתי מלון, משרדי כרטיסים, ובמרבית המוזיאונים.

סלולר ואפליקציות להתמצאות בעיר

אתר אינטרנט הסלולרי – ניתן לקבל מידע עדכני מהאתר העירוני. מפה אינטראקטיבית – מפה המיועדת לאיפון ואנדרואיד. כוללת כיוונים, צילום אינסטנט של אתרים, מספר טלפון למידע. אפליקציית 3D לנייד – שחזור וירטואלי של האתרים לפני מאות שנים בזמן אמת.

אטרקציות לכל המשפחה

מוזיאונים בדיסלדורף

בעיר למעלה מ- 25 מוזיאונים ו- 100 גלריות. בעיר ובסביבת מתגוררים אמנים רבים, התורמים לאווירה התרבותית והאמנותית של העיר. חלק גדול של האטרקציות נכלל בהנחות כרטיס דיסלדורף. לילדים מחיר מיוחד.

אטליאר אם אק – תערוכה מתחלפת של אמנים בינלאומיים, מארצות כגון פילנלנד, צרפת, קוריאה, פולין, סרביה, סקוטלנד ואף ישראל.

מוזיאון הקולונוע – ממוקם בעיר העתיקה.

למעלה מ- 2,000 מטרים של חלומות, קסמים וסרטים ישנים וציוד צילום נדיר.

אמנות במנהרה - .kunst im tunnel

השטחים הלא מנוצלים במנהרות מתחת לטיילת הריין הפכו לחלל תצוגה של בוגרי האקדמיה לאמנות. במקום נערכות תערוכות בנושאים אקטואליים, גלריות ועוד.

פארקים וגנים

פארק וארמון בנראט – באזור הדרומי של העיר. מציגים את הטבע באופן המרשים ביותר. הארמון מרשים המשמש משכן לשלושה מוזיאונים, העוסקים בטבע, כולל מוזיאון המדע של הטבע, מוזיאון אמנות המציג ציורי נוף של ציירים מפורסמים. בפארק של הארמון גנים מהמאה ה-18. טיול נחמד בשבילים המתפתלים בין הבריכות ופינות החמד.

פארק אופגארטן – משתרע על שטח ענקי, משמש כריאה הירוקה של העיר. הפארק הוא אי של שלווה, המציג מגוון נופים, מדשאות ענקיות, שדרות עצים, אגמים. בחלקו המזרחי של הפארק שוכן מוזיאון גתה.

נורדפארק – פארק פופולרי המשתרע על שטח של כ-40 דונם. מדשאות יפות, ערוגות פרחים עונתיות, פסלים, בריכות מים אטרקטיביות ומזרקות. בפארק אזורים המעוצבים על פי נושאים: גן יפני, גן ורדים, מגרשי משחקים וגן החיות הימי (הנמצא בשיפוצים עד 2015).

העיר העתיקה

בשטח היפה של העיר העתיקה (בגרמנית: Altstadt) מבנים היסטוריים ואזורים שמורים, סמטאות אבן, חנויות אטרקטיביות. מתקיימים בה פסטיבלים רבים (בשטחה מעל ל- 300 מועדונים ופאבים, מה שהקנה לה את התואר 'הפאב הארוך ביותר בעולם).

טיילת הריין (בורגפלאץ)

הטיילת של הריין נחשבת לאחת מהיפות באירופה. הטיילת נבנתה במסלול מתוכנן המדגיש את הנופים והארכיטקטורה היפה של הבניינים לאורך גדות הנהר. בלב העיר זורם נהר הדיסל הקטן הנשפך לנהר הריין.

קניות בדיסלדורף

בדיסלדורף רחובות ומרכזי קניות רבים. טיפ: על מוצרים המסומנים tax free ניתן לקבל החזר מס קנייה (על פי תנאי ההחזר). שדרת KO (קוניגסאלה) – אזור השדרה נחשב לא רק לאטרקציה תיירות, אלא לאחד מרחובות הקניות והאופנה הטובים באירופה. בשדרת הקניות היוקרתית בה ממוקמות חנויות ארמני, גוצ'י, בולגרי, פראדה ועוד, עוברים אלפי אנשים בשעה. השדרה היפה והרחבה מעוטרת בעצים, תעלות מים וגשרים.

שדאושטראסה – הרחוב ממוקם בקרבת העיר העתיקה. אינו יוקרתי כמו KO, אך ממוקמים בו חנויות אופנה, תקשורת, מזון בריאות, מוצרי צריכה, קניונים וחנויות מותגים במחירים סבירים.

רחוב קארלסטאגט – ממוקם בקרבת קארלפלאץ, בין בניינים בארוקיים יפים. דוכני ירקות ופירות בשוק הגדול ביותר של דיסלדורף, חנויות עתיקות וגלריות.

קניון seven – ממוקם בשדרת קוניגסאלה. כולל שבע קומות של מגוון חנויות אטרקטיביות.

קניון סטילוורק – ממוקם בפינת שדרת KO. מרכז לעיצוב פנים ואביזרי עיצוב. אירועי תרבות, תצוגות, 17,000 מטרים מרובעים של תערוכות קמעונאיות.

העיר העתיקה – אזור העיר העתיקה קטן יחסית, אך מאוכלס במאות אתרי בילוי, מסעדות, חנויות אטרקציות, גלריות וחנויות עתיקות.

ניתן לבלות מספר שעות בהנאה רבה בדיסלדורף. לחצו כאן כדי לראות את האתרים המעניינים לבילוי של 5-10 שעות בדיסלדורף

ניתן להשאיר חפצים בשמירת חפצים בשדה התעופה הבינלאומי של דיסלדורף. לחצו כאן לפרטים נוספים

אתרי טיול פופולריים עם קרוואן בגרמניה

כמובן היער השחור הוא אבן שואבת כולל גם פארק אירופה, לגו לנד גרמניה, טירות המלך לודוויג, פארק המים, מערת הקרח, מכרה המלח בגבול אוסטריה ועוד לחצו כאן לצפייה במפת אתרים לתכנון טיול קרוואן בגרמניה.

שכרתי קרוואן בגרמניה מדיסלדורף, לאן כדאי לנסוע?

נסיעה עם קרוואן מחוץ לגרמניה- ניתן לצאת במסלול מעגלי לארצות השכנות. ברוב המקרים המעבר בנקודות הגבול אינו מסובך. להצטייד בכל האישורים המתאימים למעבר. חברות ההשכרה אינן מאשרות נסיעה לאזורים הנחשבים מסוכנים - כגון מזרח אירופה וכד'.

המשך טיול בגרמניה - בדיסלדורף ניתן להצטייד להמשך מסלול הקרוואנים.

העיר ממוקמת במרחק של כחצי שעה נסיעה מהערים קלן והאסן, כשעה וחצי נסיעה מעמק הריין.

מכיוון שדיסלדורף נמצאת במערב גרמניה, רבים מוצאים בה נקודת התחלה טובה לטיול גם במדינות הקרובות לה. אפשר להתחיל באזור דיסלדורף ומשם לנסוע להולנד, בלגיה ולהדרים לכיוון צרפת - ככל שהזמן מאפשר.

מסלול אפשרי נוסף יוצא מדיסלדרוף דרומה אל קלן. בקלן ניתן להסתובב באתרי העיר ולבקר במוזיאון השוקולד המפורסם. מרחק נסיעה קצר דרומה מקלן יביא אתכם אל פארק השעשועים "פנטזיה-לנד" - שהוא אחד מפארקי השעשועים הפופולריים ביותר בגרמניה ובאירופה בכלל.

ניתן להצפין מדיסלדורף לעבור דרך פארק המים שבאובראהוסן ולהגיע לפארק הסרטים של גרמניה.

שאלות ותשובות בנושא השכרת קרוואנים בגרמניה

האם נדרש רישיון נהיגה מיוחד כדי לנהוג בהשכרות קראוונים מגרמניה?

בגרמניה יש מספר דגמים רב. ברוב דגמי הקרוואנים אין צורך ברישיון מיוחד (המכונה גם רישיון ג' או רישיון משאית). כל קרוואן שמשקלו הכולל הוא עד 3500 ק"ג מותר לנהיגה ברישיון נהיגה לרכב פרטי רגיל רישיון ב'.

חלק מהשכרת קמפר בגרמניה הם בעלי משקל של 3850 ק"ג. כלומר יותר מ- 3500 ק"ג ופחות מ-4000 ק"ג. לנהג הישראלי משמעות הדבר היא שמותר לנהוג בקרוואנים הללו בתנאי שמתרגמים תרגום רשמי את רישיון הנהיגה הישראלי (שהוא עד 4 טון). ניתן לעשות כך בסניפי ממס"י תמורת תשלום נמוך.

השכרות קראוון מגרמניה אשר משקלו הכולל המותר הוא יותר מ-4 טון נדרש מהנהג רישיון ג' (רישיון משאית) וותק של הרישיון של לפחות שלוש שנים.
בכל דף פרטים של השכרת קראוונים בגרמניה באתר שלנו, מצוין משקל הקרוואן.

מה הגיל המינימלי לנהיגת השכרת קרוואן מגרמניה?

לרוב השכרות קרוואנים בגרמניה נדרש גיל מינימלי של 21 עם שנה ותק רישיון.

לקרוואנים מעל 3.5 טון נדרש מינימום גיל 25 עם ותק רישיון של 3 שנים.

מה המאפיינים העיקריים של השכרות קראוון בגרמניה?

כל הקרוואנים להשכרה בגרמניה הם בעלי מנוע דיזל, ותיבת הילוכים ידנית. ברוב המכריע שלל הקרוואנים אמצעי הבישול היחיד הוא כירת גז. דגמים בודדים כוללים גם מיקרוגל. אורכם של הקרוואנים בגרמניה המותרים לנהיגה ברישיון נהיגה רגיל של עד 3.5 טון נע בין 6 מטרים לעד 7.5 מטרים. הקרוואנים מעל 7.5 מטרים שוקלים יותר מ 4 טון ונדרש רישיון נהיגה ג' כדי לנהוג בהם.

המעבר עם קראוון מגרמניה למדינות שכנות מותר ללא בעיות.

מילוי וריקון מים וביוב בקראוואנים הגרמניים

בשונה מהנהוג בקרוואנים בארה"ב או בקנדה, לקרוואנים בגרמניה אין חיבורים ישירים למים ולביוב. את המים הטריים ממלאים באמצעות צינור מים (מסופק) ואת המים הדלוחים (המים שהשתמשתם בהם במקלחת ובכיורים) מרוקנים בתחנות ריקון בחניונים. לרוב פשוט חונים עם הקרוואן מעל בור ניקוז ופותחים את ברז הריקון.

ריקון מיכל השירותים: בכל השכרת מוטורהום בגרמניה ריקון מיכל השירותים נעשה באמצעות שליפת מיכל השירותים (כ-10 ליטר) מדופן הקרוואן, ריקון התכולה לעמדת הריקון המיועדת לכך, שטיפה קלה במים נקיים והחזרתו למקומו. פירוק התכולה והפצת ריח נעים יותר נעשית בעזרת חומר כימי שמוסיפים ממנו מעט למיכל השירותים בכל פעם לאחר שמרוקנים את התכולה.

מהם כבישי אגרה והאם אני חייב לשלם אותם?

כבישי אגרה הם כבישים אשר הנסיעה בהם כרוכה בתשלום. בגרמניה עצמה אין בשלב זה כבישי אגרה אולם למי שיוצא עם הקרוואן מגרמניה למדינות השכנות אוסטריה, שוייץ, צרפת, פולין, דנמרק יש לשים לב לשלם מיד עבור הכבישים שנסעתם בהם. אי תשלום יגרור קנס מהרשויות באותה מדינה ובנוסף תחנת ההשכרת קראוון מגרמניה תחייב אתכם בדמי טיפול בעבור הטיפול ותשלום הקנס שלכם.

נהיגה בטוחה בהשכרת קמפר מגרמניה

הנהיגה בגרמניה היא בצד ימין כמו צד הנהיגה בישראל כך שלנהגים הישראלים אין צורך בהתרגלות מיוחדת.

תמיד כדאי להחנות את הקרוואן באזור מואר היטב, כדי לאפשר ליציאה קלה.

• במידת האפשר מומלץ להחנות עם חזית הקראוון לכיוון היציאה, כדי לאפשר יציאה קלה.

• הכן את המפתחות שלך מוכנים כאשר אתה חוזר לרכב.

נסה\י לשמור על טלפון סלולרי זמין אתך בכל העת לשימוש במקרה חירום.

האם צריכים כיסאות בטיחות לילדים כשמטיילים עם קראוון בגרמניה?

כן! החוק בגרמניה קובע שילדים עד גיל 6 חייבים להיות חגורים בכיסא בטיחות וילדים מגיל 6 עד 12 או עד גובה 1.5 מטר חייבים להיות חגורים בבוסטר.

אילו מסמכים עלי להביא איתי להשכרות קרוואן בגרמניה?

רישיון נהיגה. על הרישיון להיות בתוקף לפחות עד תאריך סיום השכרת הקרוואן.

כרטיס אשראי – לרוב רק ויזה או מסטרקרד (אמריקן אקספרס ודיינרס אינם מכובדים ברוב תחנות ההשכרה של קרוואנים בגרמניה).

דרכון.

האם אפשר להוסיף נהגים נוספים שינהגו בקרוואן?

כן, ללא בעיה ולרוב ללא תשלום נוסף (חלק מתחנות ההשכרה כן מחייבות תשלום נוסף בעבור נהג נוסף). ברוב תחנות ההשכרה אפילו לא נדרש מהנהגים הנוספים להיות חתומים על חוזה ההשכרה אלא כל נהג חוקי רשאי לנהוג בקרוואן השכור. מכיוון שכלל זה חל לרוב ולא תמיד, יש לוודא כי הכלל הזה חל על הקרוואן שאותו שכרתם בגרמניה.

איזה פיקדון נדרש להשאיר בעת קבלת הקרוון בגרמניה?

ברוב הקרוואנים בגרמניה נדרש להשאיר פיקדון בסך 1200-1500 € . הפיקדון מחויב מידית מכרטיס האשראי שלך במועד קבלת הקרוון ומוחזר אליך בסיום ההשכרה בתנאי שלא נגרמו נזקים לקרוואן או קנסות חניה וכבישי אגרה.

לרוב נדרש להשאיר את הפיקדון רק בכרטיסי אשראי ויזה או מסטרכארד אולם חלק מתחנות ההשכרה דורש השארת פיקדון במזומן ואינם מקבלים כלל פיקדון בכרטיס אשראי.
כאשר תקבלו את שובר השכרת הקרוואן בגרמניה יהיה רשום עליו אופן ביצוע תשלום הפיקדון. חובה להיערך מראש לתשלום הפיקדון באופן הנדרש כיוון שאף השכרת קראוון בגרמניה לא נמסר ללא השארת הפיקדון כנדרש.

מתי אפשר לקבל ולהחזיר את הקרוואנים בגרמניה?

את הקרוואנים בגרמניה מקבלים בין השעות 15:00-17:00
החזרת הקרוואנים בסיום ההשכרה היא בין השעות 09:00-11:00
ניתן להקדים את שעת הקבלה לשעות הבוקר או להאריך את שעת ההחזרה עד 16:00 אחר הצהריים בתוספת תשלום של יום השכרה נוסף עבור כל אחד מהאפשרויות.
יש לקחת בחשבון כשעה עד שעתיים לתהליך קבלת הקרוואנים וכחצי שעה לתהליך ההזדכות על הקרוואנים.

האם נדרש לתאם את שעת קבלת הקרוואנים בגרמניה?

לא, אין צורך בתיאום נוסף מעבר למה שכתוב בשובר ההזמנה שלך.

האם יש כיסוי ביטוחי בהשכרות קמפר מגרמניה?

ברוב הקרוואנים בגרמניה יש לך ביטוח מקיף עם 1,200-1,500 € השתתפות עצמית למקרה של נזק לקרוואן, ביטוח עם כיסוי מוגבל עם € 500.00 השתתפות עצמית למקרה של נזק מפגעי טבע וביטוח צד ג' עד 50,000,000.00 € (נזק לאנשים עם מקסימום של 8,000,000.00 € לאדם.) ​​- אנא עיין בתנאי ביטוח של הקרוואן הספציפי שאותו שכרת.

האם ניתן להחזיר את הקרוואן בתחנה אחרת או שעלי לעשות טיול מעגלי ולהחזיר באותה תחנה בה לקחתי את הקרוואן?

ברוב תחנות ההשכרה בגרמניה לא ניתן להחזיר את הקרוואנים בתחנה שונה מזו שבה לקחת את הקרוואן. חלק קטן מתחנות ההשכרה מאפשר החזרה בתחנה שונה בכפוף לעלות כספית נוספת ובהתאם לזמינות.

האם קשה או מסובך לנהוג קרוואן?

בעיקרון נהיגת קרוואן דומה מאוד לנהיגת רכב פרטי. יש לקחת בחשבון את הממדים שלו כגון האורך, הרוחב וכמובן הגובה.

בנסיעה עם הקרוואן לאחור, באופן טבעי, שדה הראיה של הנהג מוגבל וחובה להיעזר במכוון.

האם יש הגבלה למספר הנוסעים בהשכרת מוטורהום מגרמניה?

כן. מספר הנוסעים המותר מצוין בכל רישיון רכב של כל מוטורהום.

אסור בשום אופן לנסוע בקרוואן עם מספר אנשים גבוה מהרשום ברישיון.

לכל נוסע יש חגורת בטיחות. כיסאות בטיחות לילדים חייבים להיות חגורים בחגורת בטיחות.

המיטות מעל קבינת הנהיגה מיועדות לשימוש רק בעת חניה ושינה. אסור לנסוע בקרוואן בעת שאנשים ישנים במיטות.

האם ניתן לטייל עם הקרוואן לסקי שלג בחורף או לאזורים קפואים?

כן, הקרוואנים בגרמניה מיועדים לשימוש בכל ימות השנה.

יש לשים לב לכמה הנחיות:

בעת חניה באזורים קפואים אין להפסיק את פעולת החימום בקרוואן.

בעת תחילת נסיעה יש להפסיק את פעולת מערכת החימום ולבור לחמם את הקרוואן באמצעות החימום של המנוע.

בהרבה קרוואנים ישנו מנגנון אוטומטי לשמירת שלמות מערכת המים. המנגנון פותח את ברז הניקוז של המים בקרוואן באופן אוטומטי ברגע שטמפרטורת המים יורדת ל-4 מעלות.

מתי להגיע

מאי-אוקטובר - החודשים המומלצים לטיולים בגרמניה.

יוני-אוגוסט – חם אך גשום.

החורף קר ומושלג – פחות מתאים לטיולי קרוואן (יש לוודא ציוד חורף מתאים לרכב).

בגרמניה גשום כל השנה. דיסלדורף הממוקמת במערב המדינה ממוקמת באזור גשום .

אירועים ופסטיבלים

ינואר –שיא עונת החורף. חגיגות נפלאות לראש השנה.

בעיר מתקיימים חגיגות ופסטיבלים רבים.

באתר האינטרנט ובתחנות המידע של העיר ניתן לקבל מידע מפורט על האירועים הצפויים.

האם ישנם מקומות שאסור לנסוע אליהם בהשכרות קרוואן מגרמניה?

כן, באופן כללי ישנם הגבלות לנסיעה למזרח אירופה, לצפון אפריקה ולאזורי מלחמה. בכל דף קרוואן באתר שלנו יש לשונית הנקראת תנאי ההשכרה. המקומות האסורים בנסיעה מצוינים שם. אנא הקפידו לקרוא ולציית להוראות אלו. במקרה של הפרת ההנחיות ונסיעה עם הקרוואן למקומות אסורים, הביטוח של הקרוואן אינו תקף וכל ההוצאות כולל גרירה נזקים ישירים ועקיפים יחולו על השוכר.

כמה עולה לחנות בחניון קרוואנים בגרמניה?

עלות חניוני קרוואנים בגרמניה משתנה בהתאם לעונתיות, מיקום החניון ורמת השירותים המוצעים בו. באופן כללי ניתן לצפות לעלות של €30 - €50 ללילה. לחץ\י כאן להזמנת חניוני קרוואנים בגרמניה

ניקיון

הקרוואנים נמסרים לשוכרים כאשר הם נקיים מבפנים ומבחוץ. על השוכר להחזיר את הקרוואנים נקיים מבפנים כפי שהתקבל. ניקיון חיצוני בסיום ההשכרה כלול במחיר כחלק מחוזה ההשכרה. ריקון מכלי המים והשירותים, והניקוי הפנימי הן חובה שחלה על השוכר. במידה והקרוואן מוחזר עם מכלים שאינם מרוקנים זכותה של תחנת ההשכרה לחייב את השוכר בעלות ניקוי או ריקון.

איך ואיפה ממלאים מים לקרוואן?

ניתן למלא מים בהרבה מאוד תחנות דלק, בחניונים ובאלפי תחנות מילוי והורקה הפזורים ברחבי גרמניה. לעיתים המקום ידרוש תשלום קטן בעבור מילוי\ריקון המים בקרוואן.

האם יש הגבלת אורך בחניוני קרוואנים בגרמניה?

בעיקרון לא. לעיתים רחוקות חלה הגבלה מסוימת על קרוואנים באורך של מעל 7.5 מטר.

האם ניתן לחנות עם קרוואנים בחיק הטבע בגרמניה?

מטעמי ביטחון לא מומלץ ללון בחיק הטבע. אולם, בגרמניה ישנם הרבה מאוד אזורי מנוחה מסודרים לאורך הכבישים חלקם אף מאובזרים בשירותים, מילוי וריקון מים ואפילו מקלחות.

מה עלי לעשות במקרה של תאונה או נזק לקרוואן?

בעת קבלת הקרוואן בתחנת ההשכרה תקבלו טופס אותו נדרש למלא במקרה של נזק או תאונה. בכל מקרה של שריפה, גניבה, נזק מבעלי חיים או חלילה תאונת דרכים חובה לדווח לתחנת ההשכרה, להזמין משטרה ולמלא דוח מפורט. בשום אופן אין לקחת אחריות או להודות באשמה אלא להעביר את הטיפול במקרה לתחנת ההשכרה וחברת הביטוח.

חיבורי חשמל בהשכרות מוטורהום מגרמניה.

קרוואנים בגרמניה מיועדים להתחבר לרשת החשמל של 240 וולט בדומה לרשת החשמל בישראל.

כדי להתחבר לרשת החשמל בחניון עליך להשתמש בחיבור כזה:

בתוך הקרוואן תמצאו שקעים בצורה הזו:

לחיבור מכשירי חשמל בתוך הקרוואן יש להשתמש בתקע שכזה:

אתרים מומלצים

הזמנת חניוני קרוואנים בגרמניה

הזמנת הסעות משדות התעופה לתחנת הקרוואנים בגרמניה

אם אתם מתכננים טיול השכרת קרוואנים מגרמניה ייתכן מאוד כי שווה לכם לשקול עוד כמה יעדים אופציונליים בהתאם לאזור בו ברצונכם לטייל.

השכרת קרוואן באיטליה

השכרת קרוואן בצרפת

השכרת קרוואן בהולנד

השכרת קרוואן בשוויץ


התוכן הוא בגדר המלצה ואין מטרתו לשמש במקום ייעוץ.

חניוני קרוואנים

 • Campingplatz Unterbacher See

  Kleiner Torfbruch

  campingplatz@unterbachersee.de

  לאתר

 • Stadtwerke Haan

  Leichlinger StraֳŸe

 • Campingplatz Rheinblick

  An der Aue

  info@campingplatz-rheinblick.de

  לאתר

 • Herrenweg & Alter Flügeldeich

  Herrenweg & Alter Flügeldeich, 41541 Dormagen, Germany

אטרציות

 • Neanderthal Museum

  Talstraße 300, 40822 Mettmann, Germany

  לאתר

 • Neanderthal Museum

  Talstraße 300, 40822 Mettmann, Germany

  לאתר

 • AQUALAND Freizeitbad

  Merianstraße 1, 50765 Köln, Germany

  לאתר

 • Cologne Zoological Garden

  Riehler Str. 173, 50735 Köln, Germany

  לאתר

info@bandana.co.il
+972-58-5471771
+972-58-5471771
אנא המתן...