השכרת קרוואן קרוואנים בפיזה - שדה תעופה גלילאו גליליי

קצת מידע על פיזה ועולם השכרת קרוואנים בפיזה

העיר פיזה, שוכנת בחבל טוסקנה במרכז איטליה. העיר היא בירת מחוז פיזה. העיר הקטנה יחסית בשטחה בנויה על חופי הים הטיראני (אזור בים התיכון), על גדתו הימנית של נהר ארנו. מרבית האתרים העתיקים השמורים בעיר הם מהתקופה בה פיזה הייתה מעצמה ימית. שוכנים בה ארמונות, כנסיות, אוניברסיטאות עתיקות.

מתי להגיע

פיזה שוכנת במחוז טוסקנה, בו שורר מזג אוויר ממוזג וים תיכוני, בדומה למזג האוויר בארץ, אם כי גשום יותר.

עונת הקיץ היא תקופת התיירות:

מאי-יוני – פסטיבל המוזיקה.

יולי - אירועים ופסטיבלים.

אוגוסט – מזג האוויר חם, בעיקר באזור העיר העתיקה. עונת החופשות המקומיות.

אביב, סתיו – החודשים מאי-יוני וספטמבר-אוקטובר מתאימים לטיולים. סיום עונת התיירות, והאקלים ממוזג אם כי מזג האוויר יכול להשתנות ולהפוך לגשום.

קצת על מחוז טוסקנה

חבל טוסקנה הממוקם במרכז איטליה הגובל בין היתר בחבלי הארץ לציו, אומבריה, ליגוריה ובים הטיראני במערב הוא אזור טיולים יפה, עם היסטוריה מופלאה של אמנות ומדע. במחוז מספר אתרים שהוכרו כאתרי מורשת עולמית.

המחוז נחשב לערש הלידה של תקופת הרנסנס. העיר פירנצה, בירת המחוז, מרכזת את מרבית היצירות של אותה תקופה. מחוז טוסקנה ידוע כמרכז ייצור יין הקיאנטי ויינות נוספים.

ניתן לחצות את טוסקנה בנסיעה באוטוסטרדות, אך היתרון בטיול קרוואן איטי הוא הנסיעה במסלול של כפרים קטנים וכרמים, עשרות פארקים ושמורות טבע, ובמסלולי כבישים לאורך החופים המקסימים.

המחוזות הגובלים במחוז פיזה: לוקה בצפון, פלורנץ במזרח, סיינה בדרום מזרח, גרוסטו בדרום ובמערב מחוז ליבורנו והים הטיראני.

ההיסטוריה של פיזה

פיזה עברה תהפוכות משטר והשתתפה במלחמות רבות. תקופה מסוימת הייתה עיר הנמל החשובה ביותר לחוף הים הטיראני. העיר נבנתה לפנה"ס, כפי הנראה על ידי האטרוסקים, לעומק החוף, כ-10 ק"מ ממיקומה כיום. ממצאים מעידים כי כבר במאה ה-5 לפנה"ס שכנה במקום עיר נמל שניהלה עסקי מסחר עם היוונים והגאלים. העיר שימשה כנמל לעמים שונים, במאה ה-180 לפנה"ס פיזה הפכה לקולוניה רומית, במאה הראשונה לספירה פיזה הוכרזה כעיר נמל חשובה לרומים. בעיר שלטו משטרים שונים, במהלכם התחזק מעמדה כעיר נמל ראשית, וכציר מסחר מרכזי בין האיים באזור וחופי צרפת וספרד. לאחר הלומברדים ששלטו בעיר עד המאה ה-8 עברה פיזה לשליטת דוכסות לוקה שעברה לשליטת הוויקינגים. למרות שהעיר שגשגה תחת שלטון שודדי הים, במאה ה-11 הייתה מעורבת בהתקוממות המקומית נגד הדוכסות.

במאה ה-11 הפכה העיר לאחת מארבע ערי הים הראשיות של רפובליקת איטליה. העיר תמכה בצבא סרדיניה, דבר שהעניק לה שליטה על נתיבי הים הטיראני. בעיר נבנו הקתדרלה והמבנים העתיקים בכיכר דל דואמו, הקיימים עד היום. פיזה עברה לשליטת מפלגת הגיבלינים, דבר שהעניק לה חופש מסחר ושטחי שליטה רבים. שוב הייתה העיר מעורבת במאבקי כוחות, הפעם כנגד גנואה. הוענקו לה השלטה על קורסיקה וסרדיניה, והעיר הועלתה לדרגת עיר בישופות. פיזה הפכה למעצמה צבאית ימית שהייתה מעורבת במלחמות השליטה על נתיבי הים, ובמאה ה-12 הייתה לעיר המסחר החשובה ביותר באזור.

במאה ה-13 שונה המנגנון המנהלתי בעיר, ולעיר מונו שני שליטים אזרחי וצבא, עם מעורבות פוליטית רבה של מפלגות העיר. שטח העיר, עם זאת, השתייך בעיקר לשתי משפחות, משפחות דלה-גרארדסקה וויסקונטי. תחת שלטון הגיבלנים פיזה הייתה מעצמה צבאית. פיזה עברה לשליטת פלורנץ, ללא מלחמה. במאה ה-15 העיר הכריזה על עצמאותה כרפובליקת פיזה השנייה. קרבות מרים שנמשכו שנים ומכירת פיזה למשפחת וסיקונטי ממילאנו ושוב לפלורנץ, החלישו בסופו של דבר את מעמדה של העיר. במלה"ע השנייה העיר נפגעה קשות מהפצצות בנות הברית.

כיום פיזה היא עיר נמל ומרכז תעשייתי אזורי, ועיר תיירות קטנה ומקסימה עם הרבה אטרקציות היסטוריות. העיר מוכרת בשל מגדל פיזה הנטוי, וכעיר הולדתו של גלילאו גלילאיי. בעיר התגוררה קהילה יהודית עתיקה. בפיזה מספר אוניברסיטאות חשובות, כולל האוניברסיטה של פיזה, שנבנתה במאה ה-14. אזורי העיר העתיקה הוגדרו ע"י אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית.

איך מגיעים

ניתן להגיע באמצעות שדה התעופה הקרוב, המשרת בעיקר טיסות שכר וטיסות פנים, קווי רכבות ואוטובוסים תדירים מגיעים לעיר מחופי טוסקנה, פלורנץ, רומא. לפיזה מגיעים קווי אוטובוסים מהערים הקרובות.

טיסותנמל התעופה גלילאו גלילאיי ממוקם במרחק של ק"מ ממרכז העיר (כ-20 דקות הליכה). ניתן להגיע עם קווי אוטובוסים משדה התעופה של פלורנץ. בעונת הקיץ מתקיימות לעתים טיסות שכר ישירות גם מהארץ.

משדה התעופה ניתן להגיע למרכז העיר עם רכבות היוצאות מדי חצי שעה במסלול שאורך רק 5 דקות, באוטובוס היוצא מדי כעשר דקות במסלול של כרבע שעה, ובמוניות הממתינות מחוץ לטרמינל.

אוטובוסים: לפיזה קווי אוטובוסים עם הערים הגדולות באיטליה, וקווים מיישובי האזור. תחנות אוטובוס ממוקמות בקרבת נמל התעופה ובקרבת תחנת רכבת סנטרלו.

תחנת האוטובוסים האזורית של חב' קומפניה פיזנה טרנספורטי ממוקמת בפיאצה סן אנטוניו, במרחק של כמאתיים מטר מתחנת הרכבת המרכזית.

טיפ: מכונות הכרטיסים האוטומטיות הן בד"כ באיטלקית בלבד. ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה בדלפקי המידע/קופות הכרטיסים בתחנות.

רכבות – העיר מרושתת היטב עם מערכת הרכבות של איטליה. ניתן להגיע מהערים הראשיות באיטליה, במהירות נסיעה סבירה עם קווי רכבות תדירים.

בפיזה שלוש תחנות רכבת מרכזיות: פיזה סנטרלו, פיזה סן רוסורה, פיזה אירפורטו.

כרטיסי נסיעה יש להחתים בעלייה לרכבת.

תחנת רכבת פיזה סנטרלו – התחנה המרכזית ממוקמת בדרום מרכז העיר, כחצי ק"מ מנמל התעופה. מחוברת לקווי הרכבות של ערי החוף ומקשרת לערים רומא, גנואה, טורינו, ליבורנו, פלורנץ.

בתחנת הרכבת ניתן להשאיר מטען (לוודא מראש שעות).

פיזה סן רוסורה – קווי רכבת ללוקה ו-ויראג'יו.

ניתן להגיע אליה מתחנת הרכבת המרכזית. התחנה ממוקמת קרוב למגדל הנטוי.

ברכב – פיזה מחוברת לרשת האוטוסטרדות של איטליה, וניתן להגיע אליה עם קראוון מצפון, באוטוסטרדה 12A, ממזרח באוטוסטרדה 11A או בכביש פירנצה, ומרומא בדרום באוטוסטרדה 12A או בכביש 80E.

נסיעה לפיזה

הגעה דרך האוטוסטרדות מהירה יותר (בדרך כלל בתשלום אגרה), אך נסיעה מחוץ לרשת האוטוסטרדות, בכבישים הבינעירוניים, לאורך החוף ובדרכים המקומיות, מאפשרת נסיעה במסלול קראוון בנוף מקסים, לאורך החופים, דרך עיירות מקומיות. ניתן לשלב נסיעה דרך האוטוסטרדות עם נסיעה בכבישים רגילים.

מומלץ לתכנן מסלול נסיעה עם מפות דרך או מכשיר GPS.

שכירת קרוואן בפיזה

לפיזה ניתן להגיע בטיסה או בנסיעה ברכבת או אוטובוס.

קרוואנים ניתן לשכור בתחנות השכרה הממוקמות בקרבת שדות תעופה.

יש לאסוף את הקראוון פיזית. מומלץ להזמין מראש, ולתאם את מועד איסוף הרכב.

עד לאיסוף הקרוואן, לפני היציאה למסלול קרוואנים מפיזה לטוסקנה או לאיטליה.

ניתן לבלות בפיזה ובאתרים ההיסטוריים.

הגעה עם קרוואן לפיזה

כמו בערים איטלקיות רבות אחרות, למרכז ההיסטורי של פיזה לא ניתן להיכנס עם רכבים ללא אישור כניסה.

האזור שמור ומסומן ב-ZTL (אין כניסה). נרשמים בבתי המלון בעיר יכולים לקבל היתר כניסה זמני.

לנוסעי קמפר - מתאפשר להחנות את הרכב בחניון קמפרים הממוקם ב-ויה די פרטלה, בקרבת המרכז ההיסטורי. במקום שירותים מיוחדים לנוסעי קמפר וואן: מתקני ריקון, מקלחות וכד'.

לנוסעי מוטורהום - מומלץ לבדוק מראש האם ניתן להחנות במקום גם קרוואנים כבדים.

חניית מוטורוהם באזור פיזה: באזור טוסקנה קמפינגים רבים, רובם מתוחזקים וחלקם מאובזרים מאוד ומפוארים. ניתן להחנות את הרכב בחניון הקרוואנים ולהגיע לפיזה באמצעות קווי התחבורה הציבורית.

תחבורה בתוך העיר

אוטובוסים – חברת CPT (קומפנה פיזאנה טרנספורטי) אחראית על התחבורה הציבורית של העיר והפרובינציה.

בעיר למעלה מ-10 קווי אוטובוסים העוצרים במסלולים שונים.

אפשרות אחרת היא נסיעה במוניות.

לרוב האטרקציות במרכז ההיסטורי של פיזה ניתן להגיע עם מסלול הליכה קצר.

לטייל בעיר העתיקה

פיזה היא עיר קטנה יחסית ומרבית מרכזי התחבורה והאתרים המרכזיים ממוקמים בשטח שאינו גדול. האזור ההיסטורי מתאים מאוד למסלולי טיולים ברגל.

מידע על מסלולים מודרכים בעיר ובאזור ניתן לקבל בלשכות התיירות של העיר.

את האזור ההיסטורי הקיפה חומה שבנייתה החלה במאה ה-12. כיום נותרו מספר מקטעים של החומה, רובם בקרבת פיאצה דואמו. הפיאצה מהווה את החלק המרכזי של העיר העתיקה, בקרבתה מבנים היסטוריים, וממנה ניתן להגיע לאטרקציות נוספות.

בעיר אטרקציות היסטוריות רבות למבקרים.

פיאצה דואמו -

נקראת גם פיאצה די מיראקולי (כיכר הניסים). הכיכר שהייתה בעבר מוקפת חומה היוותה מרכז דתי.

מרבית הבניינים העתיקים שנבנו בפיאצה בה יועדו למטרות דתיות. כיום המבנים מהווים אטרקציות תיירותיות. הכניסה לרוב האתרים היא בתשלום.

מגדל פיזה (מגדל הפעמונים) – אטרקציה פופולרית על תיירים, ויש להזמין כרטיסים מספר שעות מראש. מגדל פיזה הנטוי בגובה כ-55 מטר, שבנייתו שהחלה במאה ה-12 כשלה מתחילת הבנייה, היה אמור לשמש מגדל הפעמונים של הקתדרלה. במשך מאות שנים נעשו ניסיונות לשקם את מבנה המגדל, ששקע בשל תכנון לקוי. במאה ה-14 הסתיימה רשמית בניית המגדל. בשנים האחרונות בוצעו תכניות שימור לחיזוק האדמה מתחת לתשתית המגדל.

במגדל פיזה 7 פעמונים, לכל אחד צליל ייחודי.

הקתדרלה – דואמו די פיזה. מבנה דתי גדול ומרשים מעוטר במוזאיקות וגילופים, פסלים וציורי קיר. נבנה במאות 11-12 כצלב גדול באורך כ-100 מטרים וברוחב של כ-40 מטרים. בקתדרלה של פיזה ביצע גלילאו גלילאיי את ניסוי המטוטלת הידוע שלו. במאה ה-15 הקתדרלה ניזוק המבנה בשרפה, שגרמה להשמדת יצירות אמנות רבות.

הכניסה לקתדרה היא ללא תשלום, בימי ראשון האתר סגור למבקרים.

באטיסריו – היכל ההטבלה הגדול באיטליה. ההיכל הבנוי כולו משיש ומעוטר בפסלים יפים ובויטראז'ים.

קאמפו סאנטו –נבנה במאה ה- 12 אחד מבתי הקברות היפים והמטופחים ביותר בעולם. שבילים לבנים ומטופחים, פרסקאות ופסלים.

כיכר האבירים -

שימשה כמקום מפגש מרכזי לכינוסים פוליטיים. כיום המבנים בכיכר מיועדים לאוניברסיטה ולגופי השכלה.

כנסית סטפאנו – כנסייה יפה בה שוכנים פסלים של דונאטלו, וציורים של אמנים איטלקיים מפורסמים.

טיפים לטיול בפיזה

מידע -

בשדה התעופה, בכיכר דואמו ובכיכר ויטוריו עמנואל II, תחנות מידע לתיירים.

בכיכר דואמו ממוקם מרכז מידע בו ניתן לרכוש כרטיסי כניסה לאתרים השונים.

מגדל פיזה -

מגדל פיזה הוא אטרקציה פופולרית. הסיורים מתקיימים בקבוצות, ויש לקנות כרטיס נפרד. מומלץ להזמין כרטיסים מספר שעות מראש.

מוזיאונים -

בפיזה מוזיאונים רבים המציגים יצירות אמנות של אמנים איטלקיים גדולים מימי הביניים ומתקופת הרנסנס. מומלץ להתעדכן מראש במידע על שעות הפתיחה.

אירועים -

בעונת הקיץ, ב-16 ליוני, מתקיים בעיר פסטיבל לומינרה, לזכרו של ראניארי, הפטרון הקדוש של העיר.

הפסטיבל מתקיים בשעות הלילה. בערב כל אורות העיר כבים, ובעיר נדלקים אלפי נרות היוצרים מראה מרהיב במיוחד.

ברחובות מתקיימות תהלוכות והפסטיבל מסתיים במפגן זיקוקים מרהיב.

נופים בעיר -

נהר ארנו – הנהר הארוך ביותר בטוסקנה את הנהר חוצים גשרים עתיקים, ולאורכו נוף יפה.

הגן הבוטני – אורקו בוטניקו די פיזה. גן עתיק מהאה ה-16, שיועד ללימוד בוטניקה. גן מקסים ובו צמחים מסוגים שונים, שבילי הליכה ומוזיאון.

קניות ומחירים

באזור ההיסטורי ניתן לבלות בבתי קפה עתיקים ובמסעדות מקומיות, לטעום מהקפה הנפלא ומהעוגיות המופלאות של העיר, הביסקוטי.

בקרבת מגדל פיזה ממוקמות המסעדות היקרות יותר. ניתן למצוא מסעדות במחירים נמוכים יותר באזור פיאצה די מרקולי.

מרכז הקניות של העיר נמצא באזור קורסו איטליה, בין תחנת הרכבת והגשר המרכזי. ויה בורגו סטרטו צפונית לגשר הוא רחוב הקניות היוקרתי. בקרבת הגשר עצמו פזורות חנויות מזכרות.

טיפ: להיזהר מרמאויות רחוב.

סופרמרקטים להצטיידות לדרך ניתן למצוא בויה פסקואלה פארד, הממוקם משמאל לנמל התעופה של העיר. בפיאצה דלה וטוואגליה שוק ירקות, ובסן מרטינו, בצפון גדת הנהר, ניתן לרכוש מוצרים במחירים נמוכים.

עם קרוואן מפיזה

ניתן להמשיך בנסיעה בקרוואן מפיזה למחוז טוסקנה עם תחנות עצירה באטרקציות הרבות של האזור הפורה והעשיר בכרמים והמעוטר עיירות יפות וערים העתיקות וההיסטוריות, או להמשיך במסלול קרוואן ארוך יותר לאיטליה והמדינות השכנות.

התוכן הוא בגדר המלצה ואין מטרתו לשמש במקום ייעוץ.

רשימת קרוואנים להשכרה

חניוני קרוואנים

 • Campeggio Torre Pendente

  Viale delle Cascine

  info@campingtorrependente.com

  לאתר

 • Viale delle Cascine, 86

  Viale delle Cascine, 86, 56122 Pisa PI, Italy

 • Parking Via Piave Trav A

  Via Piave Trav A

 • Fattoria LOlmetto

  Via Che Guevara

  info@fattoriaolmetto.it

  לאתר

אטרציות

 • Leaning Tower of Pisa

  Piazza del Duomo, 56126 Pisa PI, Italy

  לאתר

 • Pisa

  Pisa, Province of Pisa, Italy

 • Pisa

  Pisa, Province of Pisa, Italy

 • Rent Bike Punto Bici Lucca

  Via del Crocifisso, 8, 55100 Lucca LU, Italy

  לאתר

info@bandana.co.il
+972-58-5471771
+972-58-5471771
אנא המתן...