השכרת קרוואן קרוואנים בברצלונה - שדה תעופה

קצת מידע על ברצלונה ועולם השכרת קרוואנים בברצלונה

ברצלונה בירת חבל קטלוניה, היא מהערים הגדולות בספרד. העיר ממוקמת בצפון מזרח ספרד, לחופי הים התיכון, לדרומה גבעה גבוהה, לצפונה נהר בסוס, ממערב לעיר נהר לוברגט הארוך ורכס הרים.

ברצלונה היא עיר יפה ועתיקה, הממוקמת לחופי הים, מוקפת נהרות והרים המהווים נקודות תצפית נפלאות על העיר וסביבותיה. העיר היוותה מרכז היסטורי של חיי תרבות ואמנות, שוכנים בה מבנים עתיקים, אוניברסיטאות, מוזיאונים, ואטרקציות רבות למטיילים.

כיום מהווה ברצלונה עיר הנמל הראשית של ספרד, מרכז תעשייתי חשוב, אתר תיירות פופולרי, ומרכז מנהלתי של חבל קטלוניה האמיד. במטרופולין הגדול ששטחו כ-500 קמ"ר מתגוררים מעל שלושה מיליון תושבים, בעיר עצמה מתגוררים מעל מיליון וחצי תושבים. האוכלוסייה בברצלונה מגוונת, מרבית התושבים הם קטלאנים, ובעיר מספר גדול של מהגרים בעיקר מארצות אמריקה הלטינית.

ההיסטוריה של העיר

על הקמת העיר ברצלונה קיימות גרסאות מיתולוגיות שונות, על פי אחת מהן העיר הוקמה על ידי חמילקרת מלך קרתגו, אביו של חניבעל, שהעניק לעיר את שמה 'ברקינו' ,האחרת טוענת כי ברצלונה נוסדה על ידי גיבור המלחמה הרקולס. בתחילת המאה הראשונה השתלטו הרומאים על יישוב והפכו אותו לקולוניה, במוזיאון העיר מוצגים שרידים ארכיאולוגיים מהתקופה.

את העיר כבשו צבאות רבים, לאחר רומא השתלטו הוויזיגותים על העיר, לאחריהם המורים, ולאחריהם הספרדים, שאפשרו את חיזוק מעמדה של דוכסות ברצלונה והשתלטותה על קטלוניה. לאחר איחוד (על ידי נישואים) של ממלכות ארגון וברצלונה העיר הפכה חלק מממלכה גדולה, ופרחה כלכלית ותרבותית. מעמדה הפוליטי והצבאי של ברצלונה פחת בשל עליית נאפולי ומלחמות ירושה, עם זאת העיר המשיכה להתרחב ולפרוח תרבותית ותעשייתית, הוקמו אוניברסיטה ומוזיאון.

לאחר כיבושים שונים חזרה העיר לחסות ספרד. ברצלונה המשיכה לתמוך ברפובליקה גם במהלך במלחמות האחים בספרד. תושבי העיר התנגדו ברובם למשטרו של פרנקו. לאחר נפילת העיר בידי צבא פרנקו נמלטו תושבים רבים לצרפת. חיי התרבות בעיר הוגבלו, כמו השימוש בניב הקטלוני. לפני כמחצית המאה שימשה בסיס להתעוררות המחודשת של התרבות הקטלאנית.

ברצלונה נותרה רבת אוכלוסין למרות ההרס שגרמה לעיר מלחמת האזרחים. מספר התושבים המשיך לגדול במהירות בשל תושבים מאנדלוסיה גליציה ואזורים נוספים בספרד שעברו להתגורר בעיר הממוקמת בלב אזור תעשייתי ואמיד.

כיום ממוקמים בברצלונה מרכזי ארגונים עולמיים, העיר ידועה כמרכז כנסים ותערוכות בינלאומיים, ברצלונה ארחה את האולימפיאדה של שנת 1992. העיר מהווה מרכז פיננסי ותרבותי חשוב באירופה, ודורגה בין הערים הראשונות באירופה בתחומי העסקים ובאיכות החיים של תושביה.

לברצלונה אמצעי תעבורה עם אירופה והעולם, בקרבת העיר ממוקמים שדה תעופה ונמל ים גדול, והיא מחוברת יבשתית לספרד ולאירופה באמצעות רשתות רכבות וכבישים מהירים. אתרים רבים בברצלונה הוכרו כאתרי מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

קצת על קטלוניה

קטלוניה שבימי הביניים הייתה ממלכה גדולה, היא כיום קהילה אוטונומית בצפון מזרח ספרד, השוכנת מערבית לחופי הים התיכון וגובלת עם צרפת ואנדורה בצפון, ארגון במערב ובדרום עם ולנסיה. היא אחת המדינות האוטונומיות האמידות בספרד, ובתחומים רבים המשטר הקטלוני עצמאי לחלוטין. קטלוניה מחולקת ל-4 מחוזות: ברצלונה, ז'ירונה, ליידה ו-טרגונה.

נסיעה עם קרוואן באזור קטלוניה

בנופי קטלוניה היפים ניתן לטייל בקרוואנים: אזור החופים, הפירנאים, ואזורי המישור.

עם זאת, מומלץ לתכנן מראש את מסלול הנסיעה בקראוון, בכבישים הצדדיים ובכבישים הרריים, מאחר והדרכים מחוץ למערכת הכבישים המהירים יכולות להיות משובשות. בנוסף, חברות ההשכרה יכולות לאסור נסיעה עם הקרוואן בדרכים הנחשבות לא בטוחות.

מזג האוויר בברצלונה

האקלים באזור הוא ים תיכוני ממוזג ולח, עם גשמים רבים, בעיקר בחורף.

בעונות המעבר מזג האוויר יכול להיות הפכפך. תנודות נדירות במזג האוויר מתרחשות בעיקר בקיץ, כאשר יורדים גשמים פתאומיים.

הטמפ' השנתית הממוצעת בעיר היא 20 מעלות ביום ו-11 מעלות בלילה.

ברצלונה היא עיר קיצית ושמשית - בקיץ זורחת השמש כ-10 שעות ביום, בחורף כחמש שעות אור יום.

חורף

החורף אינו קר במיוחד, אך גשום. החודשים הקרים הם דצמבר-פברואר.

מזג האוויר בחורף – 7-17 מעלות ביום, 2-10 מעלות בלילה.

החודש הקר הוא ינואר, בלילה הטמפ' יכולה לרדת ל-5 מעלות צלסיוס.

קיץ

הקיץ נמשך כחצי שנה, בין החודשים מאי-אוקטובר.

הקיץ בברצלונה חם ולח, ובתקופה זו התושבים יוצאים לחופשות מחוץ לעיר.

מזג האוויר בקיץ – 25-31 ביום, בלילה כ-20 מעלות. טמפ' הים הממוצעת היא כ-25 מעלות.

החודש החם - אוגוסט

אביב – אפריל / נובמבר – סתיו

עונות המעבר, מזג האוויר ממוזג ונעים.

איך מגיעים לברצלונה

טיסות – שדה התעופה הבינלאומי של ברצלונה, אל-פראט, ממוקם כ-10 ק"מ דרומית לעיר. אל-פראט משרת חברות טיסה ספרדיות, וקווי טיסות פנימיים ובין לאומיים. מהארץ ניתן להגיע לשדה התעופה של ברצלונה בטיסות ישירות של חברות התעופה השונות.

מאל-פראט ניתן להגיע לעיר עם התחבורה הציבורית, אירובוסים נוחים ואוטובוסים (כולל קווי לילה בין שדה התעופה לעיר), רכבת פרברים (יש להחליף תחנות) ומוניות (יקרות אך נוחות).

רכבות – ברצלונה מהווה ציר מרכזי של רשת הרכבות של ספרד RENFE. התחנה העיקרית היא ברצלונה-סאנטס, אליה מגיעים קווי רכבת מהירים ממדריד ומצרפת.

טרמינל רכבת משני הוא אסטקיו דה פראנק המשמש בעיקר לקווים אזוריים. קווי רכבת אזוריים נוספים מנוהלים על ידי FGC השייכת לממשלת קטלוניה.

שייט – ניתן להגיע לעיר דרך הים. נמל ברצלונה הוא ציר מרכזי לטיולי שייט. בנמל מרכז מסחרי ענק, היחידי הפתוח בימי שבת ובחגים.

קרוואן / רכב - ברצלונה מחוברת היטב לרשת הכבישים האירופית. ניתן להגיע עם קרוואן מספרד, מהכבישים המהירים של חופי הים התיכון, מצרפת ומאירופה. חלק מהכבישים המהירים הם כבישי אגרה.

ניתן להגיע דרך הכבישים המקיפים אותה - כביש 20-B מאזור ההרים, כביש 10-B לאורך החוף והכביש המהיר המתפצל לכביש הצפוני טרוסרה דה דאלט ולדרך קארל ה-3.

קרוואן בברצלונה

מומלץ להזמין קראוון מראש מחברת ההשכרה.

בברצלונה ניתן להחנות רכבים בתשלום, באזורים מותרים לחנייה, בשעות מסוימות.

התשלום נעשה באמצעות מדחנים וכרטיסים אוטומטיים.

מומלץ לבדוק מראש אפשרויות כניסה עם הרכב. קמפר וואן נחשב לרכב פרטי אך מוטורהום הוא רכב כבד ובאזורים מסוימים בעיר יכולות להתקיים מגבלות כניסה.

באזור ברצלונה חניוני קמפינגים מצוידים לנוסעי קרוואנים, מרביתם למעשה כפרי נופש מפוארים.

ניתן להחנות את הרכב בחניון הקראוונים ולהגיע לעיר עם התחבורה הציבורית.

תחבורה בעיר

חברת התחבורה של ברצלונה, TMB, אחראית על ניהול ותיאום אמצעי התחבורה הציבורית בעיר הכוללים קווי חשמליות, אוטובוסים, רכבת תחתית, ורכבלים. על קווי החשמלית אחראית חברת טרמט. קווי האוטובוסים מופעלים ברובם על ידי TMB ועל ידי חברות פרטיות.

רכישת כרטיס נסיעה ציבורית מאפשרת תנועה בכל כלי התחבורה הציבורית, כל עוד הכרטיס בתוקף.

לשדה התעופה ניתן להגיע עם קווי ארובוס, המופעלים בנפרד.

רכבת תחתית – רשת המטרו בעיר יעילה במיוחד וכוללת אחד עשר קווי רכבת תחתית הממוספרים עם האות L (2L-1L) ומסומנים בצבעים שונים, העוברים במסלולים בתוך העיר ובאזור. הקווים מסונכרנים ביניהם וניתן לשנות מסלול נסיעה בקלות. מומלץ להתעדכן במידע על מסלולי הנסיעה.

אוטובוסים – קווי האוטובוס פעילים משעות הבוקר המוקדמות על שעות הלילה. בלילות מופעלים קווי לילה.

אוטובוס תיירים – אוטובוס קומתיים המיועד לתיירים מהווה דרך נוחה ונעימה לבקר באטרקציות העיקריות של העיר. ניתן לקבל הסברים מוקלטים בכמה שפות.

רכבות פרברים – FGC היא החברה האחראית על קווי הרכבות האוטונומיים של קטלוניה, ועל קווי רכבות הפרברים והקווים האזוריים של ברצלונה.

רכבל / פוניקולר – ניתן להגיע באמצעות קווי רכבל ופוניקולר היוצאים מנקודות שונות בעיר, לאזורי התיירות ההרריים בקרבת ברצלונה.

מוניות – בברצלונה מספר רב של מוניות המהוות אמצעי תחבורה נוח.

טיול ברגל – בברצלונה ניתן לערוך טיולים ברגל, או להצטרף לסיור עירוני מודרך.

טיול בברצלונה

ברצלונה מחולקת ל-10 שכונות שחלק מהן מהוות אזורי תיירות אטרקטיביים.

טיפ: כרטיס ברצלונה קארד מאפשר נסיעות ללא תשלום וכניסה בהנחה לחלק גדול מהאטרקציות בעיר.

הרובע הגותי (בארי גותיק) -

הרובע העתיק הממוקם במרכז ברצלונה נבנה בתקופה הרומית, פותח בימי הביניים ונשמר עד ימינו.

רמבלאס -

דרום מערבית לרובע הגותי. אזור תיירות פופולרי הכולל שוק מזון גדול (לה בוקריה)

אישמפלה -

רובע שבנייניו נבנו בסוף המאה ה-19 כחלק מפרויקט. הרובע תוכנן על ידי האדריכל הידוע אנטוני גאודי. ברובע מבנים מעניינים רבים.

מונז'ואיק – ההר הממוקם מערבית לעיר נקרא מונז'ואיק (הר היהודים).

אטרקציות שחובה לבקר

המוזיאונים בברצלונה פופולריים ביותר, בחלקם יש להמתין לכניסה בתורים ארוכים.

מומלץ להתעדכן בשעות הפתיחה.

מוזיאון פיקאסו – בניין ענק, המארח תערוכות קבועות ומתחלפות של עבודות האמן.

תערוכה מקיפה ומעניינת, בדרך כלל תור ארוך לכניסה למוזיאון.

מוזיאון התרבות הקטלאנית – עשרות אולמות תצוגה עם אוספי פריטים ויצירות מכל הזמנים. מחצר המוזיאון מרשים ניתן לצפות בנוף מקסים.

המוזיאון לאמנות עכשווית – מרכז העיר, שכונת אל ראוול. יצירות אמנות מודרנית עכשווית, החל מסוף המאה ה- 20.

קאסה מילה – בשכונת אישמפלה מספר גדול של בניינים הבנויים בסגנון אדריכלי ייחודי ומדהים. קאסה מילה נבנה כבניין הכולל דירות להשכרה.

המבנה הארכיטקטוני של הבניין מדהים במיוחד. ניתן לסייר בבניין, בו מוצגות תערוכות ברוח התקופה בה נבנה הבניין, ותערוכות מעבודותיו של גאודי.

מוזיאון ז'ואן מירו – המוזיאון בו מוצגות תמונות על חייו ויצירות של האמן משמש גם למחקרים בתחום האמנות. בשעות הערב יש להמתין בתור.

אתרים היסטוריים

בברצלונה כנסיות ואתרים היסטוריים דתיים רבים.

כנסיית סנטה מריה דל מאר – כנסייה גותית מרשימה שבנייתה מאופיינת בקווים נקיים.

הקתדרלה המרכזית של ברצלונה – ברובע הגותי. הכנסייה החלה להיבנות במאה ה- 12. מבנה מרשים, המשמש מקום מושבו של ראש הכנסייה בברצלונה.

כנסיית סגרדה פמיליה – כנסייה מודרנית שתוכננה על ידי גאודי. כנסיית המשפחה הקדושה מהווה אטרקציה תיירותית פופולרית ביותר.

פארקים

פארק אורטה – פארק המבוך, ממוקם בקרבת אוניברסיטת ברצלונה. גן המהווה ריאה ירוקה. בגן מבוך שבילים גדול, ומלבדו מדשאות, בריכות, מפל מים קטן ופינות חמד.

פארק גואל – בצפון העיר. תוכנן על ידי גאודי, במקורו יועד לבניית בתי מגורים מחוץ לעיר. פארק מארץ האגדות, מבנים מפותלים, כיכר, עמודים גדולים, ודמויות מיתולוגיות.

אטרקציות לילדים

בברצלונה אטרקציות רבות לכל המשפחה. מומלץ לוודא מראש שעות פתיחה ומחירים.

מוזיאון הכדורגל – חוויה נפלאה לילדים. באצטדיון קאמפ נואו ממוקם מוזיאון הכדורגל של קבוצת בארסה. ניתן לבקר במוזיאון ובאצטדיון עצמו. מומלץ להתעדכן בשעות הביקור (המוזיאון סגור בימים בהם מתקיימים משחקי כדורגל).

מוזיאון השוקולד – דגמים ודמויות העשויים משוקולד, תצוגות ומיצגי וידאו ומסכי מגע על ההיסטוריה של תעשיית השוקולד.

האקווריום של ברצלונה –ממוקם בקרבת הנמל. מבנה מעוצב הכולל עשרות מכלים בהם אלפי דגים ויונקים ימיים, מנהרת כרישים ארוכה ועוד. חוויה לכל המשפחה.

פארק דה לה סיוטדלה – פארק המצודה. מקום פופולרי לבילוי משפחתי, מדשאות גדולות, אגם מלאכותי בו ניתן לשוט עם סירות, בימי ראשון מופעים באוויר הפתוח.

באזור ברצלונה ממוקמים פארקים ומתקני שעשועים רבים, לילדים ולכל המשפחה.

קניות

בברצלונה חנויות יוקרה, רחובות קניות וחנויות מקומיות.

שדרת גרסיה – חנויות יוקרה, בתי קפה, מבנים יפים.

שדרת רמבלה – חנויות מקומיות, מזכרות, שוק בוקריה.

באזור הנמל קניון ענק.

בעיר שווקים רבים בהם ניתן להצטייד להמשך הנסיעה.

שוק לה בוקריה – השוק המפורסם של ברצלונה. דוכני מזון, ירקות ופירות, מאכלי ים טריים, תבלינים ודוכני טאפאס.

עם קרוואן מברצלונה

ברצלונה שוכנת בחבל קטלוניה, אזור נפלא למסלולי טיולים עם קרוואנים.

מנזר מונסראט המבודד והמסתורי, כ-40 ק"מ מהעיר השוכן על ראש הר ממנו נשקף נוף מקסים.

ניתן לטייל במסלולי הליכה בהר, לבקר במנזרים וביקבים באזור.

חופי קוסטה ברווה היפים המנוקדים בעיירות ציוריות

העיר ג'ירונה בה אטרקציות תיירות, ומרכז הרמב"ן והמוזיאון להיסטוריה של יהודי העיר.

הרי הפיראנים, מסלולי הליכה והנופים המקסימים של האגמים, ההרים והעיירות.

התוכן הוא בגדר המלצה ואין מטרתו לשמש במקום ייעוץ.

רשימת קרוואנים להשכרה

חניוני קרוואנים

 • Camping 3 Estrellas

  C-31, km 186,2, 08850, Barcelona, Spain

  לאתר

 • Camping Estrella de Mar

  C-31, km 16.7, 08860 Casteldefels, Barcelona, Spain

  לאתר

 • Campo de Futbol

  Barri de Can Juliֳ 

 • Vallirana

  Carrer Major

  info@natturistic.cat

אטרציות

 • Camp Nou

  C. d'Arístides Maillol, 12, 08028 Barcelona, Spain

  לאתר

 • Parc de l'Espanya Industrial

  Carrer de Muntadas, 1, 08014 Barcelona, Spain

  לאתר

 • Parc de l'Espanya Industrial

  Carrer de Muntadas, 1, 08014 Barcelona, Spain

  לאתר

 • Mercado de La Boqueria

  La Rambla, 91, 08001 Barcelona, Spain

  לאתר

info@bandana.co.il
+972-58-5471771
+972-58-5471771
אנא המתן...