השכרת קרוואן קרוואנים בקלגרי

קצת מידע על קלגרי ועולם השכרת קרוואנים בקלגרי

קלגרי ממוקמת בדרום פרובינציית אלברטה בקנדה, בגובה של כ-1,000 מטר מעל פני הים, כ-80 ק"מ מזרחית לטבעת הקדמית של רכסי ההרים, באזור המעבר בין הרי הרוקי בהם נופי הרים מושלגים ופארקים מקסימים, וערבות קנדה הכוללות חוות גדולות ושטחי מרעה.

את קלגרי חוצים שני נהרות גדולים: נהר באו הגדול הזורם מהמערב לדרום, ונהר אלבו הזורם מכיוון דרום לצפון, עד לנקודת המפגש עם נהר באזור הנקרא 'פורט קלגרי', הממוקם בקרבת העיר התחתית.

מיקומה של קלגרי הופך אותה לנקודת מוצא נפלאה למסלולי קרוואן בהרי הרוקי, ולטיולים בנופי היערות בצפון והערבות בדרום, בעיקר בעונת האביב, כשהמישורים מכוסים בפריחה יפה. העיר המושלגת בחורף הפכה בשנים האחרונות לפופולרית על תיירי ספורט וסקי שיעדם התיירותי הם הרי הרוקי. בחודש יולי מתקיים פסטיבל הרודיאו 'סטמפיד' המושך המוני תיירים. (מומלץ להזמין כרטיסים מראש).


קצת על אלברטה

פרובינציית אלברטה שבירתה היא העיר אדמונטון שוכנת במערב קנדה, וגובלת, בין השאר, בקולומביה הבריטית במערבה ובמדינת מונטנה בארה"ב בדרומה. היא בין פרובינציות הערבה (פריירה) המיושבות ביותר של המדינה. נופי צפון אלברטה מיוערים, בעוד שמרבית דרומה הוא שטחי ערבה (העיר קליגרי ממוקמת בנקודת החיץ בין שני האזורים).

כלכלת אלברטה מבוססת על חקלאות, וממוקמות בה חוות רבות. בנוסף, בפרובינציה משאבי הנפט והגז הגדולים ביותר של קנדה, ותעשיית זיקוק דלקים מפותחת. היא מהווה יעד תיירות לנוסעי קרוואנים, למטיילים ספורט הרים (הרי הרוקי הם תעשיית תיירות שלמה), ולמבקרים המגיעים לאירועים ולפסטיבלים המתקיימים בקליגרי ובאדמונטון. באלברטה שוכנים מגוון בעלי חיים האופייניים לצפון אמריקה, כולל זנים רבים של עופות מים.


איך מגיעים

קרוואן / רכב – העיר מרושתת עם רשת הכבישים המהירים היעילה של קנדה. ניתן להגיע לקלגרי באמצעות הכביש המהיר QE2 (קווין אליזבת) הדרומי-צפוני, נמשך מגבול מונטנה עד מעבר לאדמונטון. ניתן להגיע בקראוון עם הכביש המהיר הטראנס-קנדי, הנמשך מחוף קנדה המערבי למזרחי.

משך נסיעה לקלגרי

מגבול ארה"ב – כשעתיים וחצי.

מאדמונטון – כ-3 שעות.

מוונקובר – כ-12 שעות.

טיסותשדה התעופה הבינלאומי של קלגרי YYC, ממוקם צפונית-מזרחית לעיר התחתית, במרחק נסיעה של כחצי שעה. לשדה התעופה ניתן להגיע באמצעות קווי טיסות בינלאומיים וקנדיים. מהארץ ניתן להגיע בטיסות עם חניות ביניים. משדה התעופה ניתן להגיע לעיר עם אמצעי התחבורה הציבורית היעילים.

רכבות – קלגרי מרושתת עם קווי הרכבות של חב' ווסטרן קנדה.

מהעיר יוצאים קווי רכבות מיוחדים להרי הרוקי.

אוטובוסים – ניתן להגיע מרחבי צפון אמריקה עם קווי האוטובוס של חברת גרייהאונד. התחנה המרכזית ממוקמת בקצה המערבי של העיר התחתית.

הסעות שאטל מיוחדות מגיעות משדה התעופה, בנוסף ניתן להזמין אוטובוסים לסיורים מודרכים באזור, או לנסוע במוניות.


מזג אוויר

הימים בקלגרי ארוכים יחסית לערים אחרות. העונה המתאימה לטיולים היא בקיץ, ימים חמים ויבשים, ועונת שיא התיירות.

קיץ – הקיץ בהיר ושמשי, לקראת חודש יולי הימים מתארכים עד לסביבות השעה 10 בערב. הטמפ' מגיעות ל-30 מעלות, הערבים קרירים ונעימים.

אביב – מזג האוויר עדיין אינו מתאים לטיולים. שלגים וגשמים, שפוסקים בד"כ במאי.

הסתו – עונה קצרה. בספטמבר מתחיל הכפור, השלג מתחיל לרדת גם בספטמבר, לרוב בנובמבר.

חורף - הטמפ' בחורף קיצוניות, ויכולות לנוע בין (30-) מעלות לבין 10 מעלות מעל האפס. מזג האוויר הקר יכול להימשך כשבוע. עם זאת, ימי השמש החורפיים בקלגרי ארוכים יותר, יחסית לערים אחרות בקנדה, ומדי פעם נושבת רוח קלה ונעימה 'צ'ינוק'.


עם קרוואן בקלגרי

קלגרי היא תחנות מוצא מצוינת למסלולי קרוואן.

תחנות השכרה ממוקמות בד"כ בקרבת שדות תעופה ומרכזי תחבורה ראשיים.

מומלץ להזמין מראש, ולתאם את מועד איסוף הרכב.

חברות הקרוואנים מספקות ציוד בסיסי וביטוח חלקי. לבדוק אם יש צורך בציוד נוסף, ואם יש להוסיף סעיפי ביטוח. יציאה מקנדה מחייבת תיאום עם חברת ההשכרה.

טיפ: להכין מראש מסלול נסיעה, מפות דרכים, מספרי טלפונים חשובים וכיו"ב.

באזור מגוון של חניוני קרוואנים (המכונים בין השאר (RV sites, המיועדים לקמפר וואן, נגררים וכד', ולקרוואנים מוטורהום. בקנדה הגבלות מסוימות על רכבים כבדים. לנוסעי מוטורהום מומלץ לבדוק אם נדרשים אישורים מיוחדים לכניסה לאזורי העיר עם הקרוואן.


העיר והמטרופולין

מטרופולין קלגרי ממוקם בצמוד לשני המחוזות העירוניים רוקי וייאו בצפון, מערב ומזרח העיר, ופוטהיל מס' 31 בדרומה. שטח העיר גדול יותר משל העיר טורונטו, כאשר סביב מרכז העיר שוכנים הפרברים, שמרביתם (לא כולם) מהווים חלק מהעיר עצמה, העיר אוקואוקס הממוקמת במרחק קצר דרומית לקלגרי, נחשבת גם היא לפרבר של קלגרי.

אזור העיר כולל רובעים שונים, חלקם אזורים עתיקים ששופצו וכיום הם אזורי בילוי מקסימים.

תחבורה ציבורית

התחבורה הציבורית כוללת אוטובוסים וחשמליות C-Train, המאפשרות נסיעה חינם באזור דאונטאון (בלבד).

התמצאות בעיר

רבעי העיר מחולקים לפי מיקומם (לדוגמא NW – צפון מערב), הרחובות ממוספרים בכיוון צפונית-מזרחית, השדרות ממסופרות מזרחית-מערבית, וההתמצאות בעיר קלה למדי, מה שאין כך בפרברים, בהם מספור הרחובות שונה.

אזורי העיר

העיר העילית – רחוב הקניות הראשי היחיד אך החשוב הוא שדרה 17, הכוללת מאות חנויות ובתי קפה.

העיר התחתית - קלגרי היא עיר תעשיית נפט הגז ראשית בקנדה, ואחד ממרכזי התעשייה והעסקים הגדולים במדינה. איכות החיים בעיר היא מהגבוהות בקנדה. העיר התחתית היא אזור עירוני מטופח, בו ממוקמים מרכזי כלכלה ועסקים מקומיים ובינלאומיים.

שדרת סטפן החוצה את אזור דאונטאון היא רחוב עתיק ששופץ וחודש לאחר שריפה שכילתה את בנייני העץ ששכנו בו במאה ה-19. לאורך השדרה בניינים עתיקים ושמורים, שווקים, חנויות, בוטיקים, בתי קפה וברים, אליהם ניתן להגיע ברגל עם מגוון של רחובות המובילים בין מרכזי הקניות השונים בדאונטאון.

בעיר התחתית אטרקציות עירוניות מגוונות:

מגדל קלגרי שבסביבתו מסעדות רבות.

הכפר האולימפי - הכיכר ששימשה את המשחקים של שנת 1988, משמשת כיום כבריכה בקיץ וכמשטח החלקה בחורף.

מרכז EPCOR לאומניות.

מוזיאון גלנבאו להיסטוריה ולתרבות הילידית.

פארק פרינס איילנד – בצמוד לעיר התחתית. הפארק הממוקם על גדת נהר באוו מהווה ריאה ירוקה.

כפר קנסינגטון – הכפר המהווה חלק ממטרופולין קלגרי הוא ישוב עצמאי. במקום אווירה צעירה, בין השאר בשל שני קולג'ים הממוקמים בקרבות. אזור בוהמייני של חנויות מזכרות קטנות בוטיקים, מסעדות, חנויות תה וקפה, חנויות ספרים. באזור עוצרת רכבת c-train , ובקרבתו ממוקם וחניון גדול.

אינגלווד – בקרבת מרכז העיר בעבר היווה את רובע העסקים (דאונטאון), כיום אזור של חנויות ובוטיקים, בו ממוקמים מבנים היסטוריים רבים.

בעיר אזורים מעניינים נוספים, צ'יינה טאון, ברידג'לאנד – רובע המתיישבים האיטלקיים, ועוד.


אטרקציות לכל המשפחה

מגדל קלגרי – בניין בגובה של כ-200 מטר. נקודת תצפית נפלאה על הנוף. עלייה חווייתית במעליות.

גן החיות של קלגרי – אזור יפה ומטופח הכולל מגוון בעלי חיים, ותצוגת דינוזאורים. חוויה לילדים ולכל המשפחה.

גני דבון – פארק ענק הכולל גני פרחים וצמחים, מפלים ובריכות, עצים ופינות חמד. בילוי נפלא לכל המשפחה. הכניסה לפארק חינם.


עם קרוואן מקלגרי

קיימים מגוון של מסלולי טיולים מומלצים, בעיקר בעונת הקיץ, ובעונת הפריחה באביב (בתקופה זו האקלים יכול להיות חורפי עדיין). טיול להרי הרוקי, מסלול קראוון ארוך לערים הגדולות של קנדה, טיול קרוואן באטרקציות הייחודיות לאזור אלברטה בקנדה.


טיול קרוואן להרי הרוקי ולשמורות הטבע

מסלול טיולים מצוין הוא יציאה עם קרוואן מקלגרי לטיול מעגלי בנופי ההרים הקנדיים ושמורות הטבע הגדולות הממוקמות בהם. בהרים ממוקמות אטרקציות נופש ותיירות רבות, מספר עצום של שבילי הליכה, עיירות נופש, שמורות טבע מקסימות. הם מהווים יעד טיולים פופולרי ביותר על מטיילים צעירים ומבוגרים, ומתאימים להפליא לטיולי קרוואנים. בעונת החורף מרבית הדרכים סגורות בגלל השלגים. מומלץ לתכנן את הטיול מראש.

הרי הרוקיס הם שטח עצום של אזורי טיולים ותיירות. מומלץ לתכנן מראש את מסלול הנסיעה עם הקרוואן, תחנות עצירה והצטיידות, אטרקציות לילדים וכד'. בהרים פזורים קמפינגים וחניוני קראוונים רבים. בעונת התיירות חלק מאתרי התיירות והאטרקציות מלאים. המחירים בחנויות ובסופרים שמורות הטבע גבוהים יחסית.


ביקור בעיירות באנף/ג'ספר

עיירות תיירות מקסימות הממוקמות בתוך שמורות הטבע הענקיות. באזור שתי שמורות נוספות. בעיירות עצמן אטרקציות תיירות, חנויות, מקומות בילוי ועוד. מרחצאות חמים (בעיירה באנף, ובסביבות העיירה ג'ספר), רכבלים המעלים לנקודות תצפית על הנופים.

כביש אייספילד פארקווי שאורכו למעלה מ- 200 ק"מ מקשר בין שתי שמורות הטבע. נסיעת קרוואן נפלאה, ניתן לעצור באטרקציות הפזורות לאורך המסלול, אגמים, מפלים, שבילי הליכה באזור ההררי בו מגוון של צמחייה וחיי בר.

עיירת קנמור

ממוקמת בקרבת שמורת באנף, כשעה וחצי נסיעה מערבית לקלגרי. נקודת מוצא טובה להצטיידות (מחירים נמוכים יחסית לאלה בשמורות).

שמורת באנף

קניון ג'ונסטון – מסלול טיולים מקסים, מפלים יפים, אגמים (ניתן לשכור כלי שיט), שדות קרח. מסלולי הליכה מגוונים. לייק לואיז – עיירה נוספת בשמורה. בקרבתה חניון קמפינג גדול.

שמורת ג'ספר

קניון המוביל לאגם, קרחונים, עמק חמשת האגמים. השמורה ממוקמת דרומית להר רובסון, ההר הגבוה ביותר ברכס הקנדי.

שמורות יוהו / קוטנאי – שמורות גדולות באזור. מסלולים ארוכים בנוף מקסים, אגמים ומפלים. מומלץ לוודא מקומות לינה מראש באזור.


מתי לטייל ברוקיס הקנדיים

עונת התיירות היא בחודשים יולי אוגוסט. בחודש יוני מרבית הכבישים פתוחים לתנועה.

ההרים הגבוהים מושלגים בחורף, ושלג יורד לעתים גם בקיץ.

יוני וספטמבר הם עדיין חודשי תיירות, אם כי מזג האוויר מתחיל להיות לא מתאים לטיולים.

עונת השלגים מתחילה בסביבות אוקטובר, הפשרת השלגים נמשכת עד חודש מאי.

קצת על הרי הרוקיס

הרי הרוקי הם אתר תיירות ענק אך המיושב בדלילות, מספר מסילות הרכבת קטן יחסית, אך עם זאת מספר רב של כבישים ומסלולים המיועדים למטיילים.

האינדיאנים כינו את ההרים שפסגותיהם סלעיות בשם 'אסין וטי' (גבעות סלעים), גם באנגלית השם 'רוקיס' משמעותו 'סלעים'. רכס הרוקי המתפרש במערב אמריקה הצפונית, ממוקם בתחומי ארה"ב וקנדה (מכונים הרוקיס האמריקניים, הרוקיס הקנדיים). ההר הגבוה ביותר באזור הקנדי הוא הר רובסון, המתנשא לגובה של כמעט 4,000 מטר. הרכס מתמשך ממחוז קולומביה הבריטית בקנדה עד מדינת ניו מקסיקו בארה"ב, אורכו כ-4,800 ק"מ, והוא כולל שבר גיאולוגי של יותר מ-1,000 ק"מ, ובמרכזו אזור מדברי.


קרוואן לעיר הדינוזאורים

לפארק הדינוזאורים ניתן לצאת מקלגרי בטיול מודרך מעגלי, או לצרף את האטרקציה למסלול הנסיעה מהעיר. היציאה עם רכבים וקרוואנים מקלגרי היא מזרחה בכביש 1, מרחק נסיעה של כ-250 ק"מ. מומלץ להשתמש במפות או באפליקציות דרכים. הפארק ממוקם בקרבת העיירה דראמלר בעמק נהר הצבי האדום, אזור יבש, המהווה מעין 'עמק היורה' – באזור התגלו המספר הגדול ביותר של שרידי דינוזאורים מתקופת הקרטיקון. המקום הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר שימור.


קרוואן מקלגרי לוונקובר

ונקובר נחשבת לאחת הערים היפות ביותר ממוקמים בה פארקים וגשרים גדולים, ובקרבתה רכס ההרים, האי ונקובר עליו שוכנת עיר הבירה של קנדה, וחופי האוקיינוס. המרחק בין הערים הוא כ- 1,000 ק"מ, במסלול העובר באטרקציות רבות. להחזרת הקרוואן לתחנת האיסוף בוונקובר, מומלץ לברר מראש עם חברת השכרת הקרוואנים.


התוכן הוא בגדר המלצה ואין מטרתו לשמש במקום ייעוץ.

רשימת קרוואנים להשכרה

חניוני קרוואנים

 • Mountain View Farm Camping Ltd

  244024 Range Rd 284, Calgary, AB T2M 4L5, Canada

  information@calgarycamping.com

  לאתר

 • Calaway Park Campground

  245033 Range Rd 33, Calgary, AB T3Z 2E9, Canada

  calaway@calawaypark.com

  לאתר

 • SpringHill RV Park

  41216 Big Hill Springs Rd, Cochrane, AB T4C 3A2, Canada

  לאתר

 • Outdoor Champs Rv & Auto Sales Ltd

  516 Wheeler Ave, Acme, AB T0M 0A0, Canada

  snjservice@aol.com

  לאתר

אטרציות

 • TELUS Spark Science Centre

  220 Saint George's Drive Northeast, Calgary, AB T2E 5T2, Canada

  לאתר

 • TELUS Spark Science Centre

  220 Saint George's Drive Northeast, Calgary, AB T2E 5T2, Canada

  לאתר

 • Calgary Zoo

  210 St. George's Drive NE, Calgary, AB T2E 7V6, Canada

  לאתר

 • Studio Bell, home of the National Music Centre

  850 4 St SE, Calgary, AB T2G 0L8, Canada

  info@studiobell.ca

  לאתר

info@bandana.co.il
+972-58-5471771
+972-58-5471771
אנא המתן...