השכרת קרוואן קרוואנים בורונה

קצת מידע על ורונה ועולם השכרת קרוואנים בורונה

ורונה שוכנת באזור ונטו בצפון איטליה, בפאתי עמק הפו למרגלות הרי האלפים. את העיר חוצה נהר אדיג'ה הארוך הזורם מנפת טירול שבאיטליה לים האדריאטי. העיר נבנתה במאה ה-6 לפנה"ס, והפכה לעיר מסחר ראשית בשל נתיבי הסחר של הנהר, שהעיר ממוקמת לגדותיו.

ההגעה לעיר קלה ביותר, ורונה מרושתת היטב במערכת התחבורה של איטליה קרובה יחסית לנאפולי, מרוחקת כשעה וחצי נסיעה מוונציה, ומהווה נקודת ציר נוחה לטיולים באזור ונטו.

בסביבות ורונה אתרים אטרקטיביים, אופייניים לצפון איטליה. רונה ממוקמת ליד אגם גרדה, אתר תיירות פופולרי ביותר, באזור האגם פארקי שעשועים ואטרקציות נפלאות לילדים.

ורונה מתאימה מאוד לטיולים ברגל. בעיר אתרים עתיקים, נותרו בה מונומנטים מרשימים מתקופת השלטון הרומי, ארמונות וטירות מתקופות היסטוריות שונות, אך האטרקציה התיירותית החשובה ביותר בעיר הוא, כמובן, ביתה של יוליה מהמחזה 'רומיאו ויוליה'.

קצת על מחוז ונטו

מחוז ונטו שבירתו היא ונציה ממוקם בצפון-מזרח איטליה. המחוז גובל במחוזות לומברדיה ו-אלטו אדיג'ה, ממוקם בין הרי האלפים והים האדריאתי, באזור יפה ועשיר של הרים, עמקים, נהרות ואגמים.

ונטו הוא אזור התיירות הפופולרי ביותר במדינה, בקיץ מגיעים מטיילים רבים ובחורף האזור מהווה נקודת מוצר פופולרית לחובבי סקי. אטרקציות תיירות רבות ממוקמות על הגבול עם המחוזות הסמוכים לונטו - הרי הדולומיטים שפסגתם הגבוהה הוא הר מרמולדה, ממוקמים בצפון מחוז ונטו ובמחוז ואלטו אדיג'ה, אגם גרדה השוכן במערב המחוז ממוקם בחלקו במחוז לומברדיה.

מתי להגיע לורונה

מזג האוויר בעיר אופייני לאזור היבשתי המישורי של צפון איטליה.

עונת החורף – האקלים בחורף מושפע מהקרבה להרי האלפים, משקעים רבים וטמפ' נמוכות. חלק מהאתרים סגורים בחורף. עונה מתאימה לנופשי סקי.

קיץ - התקופה החמה ועונת התיירות. הטמפ' בד"כ מתאימה למסלולי טיולים גם בחודשים החמים יולי-אוגוסט. בעונת הקיץ חברות הנסיעה מציעות חבילות טיסה ונופש במחירים מוזלים.

אביב (מאי-יוני), סתיו (ספטמבר-אוקטובר) – מזג האוויר עדיין מתון ומתאים לטיולים. בעונות המעבר יכול לרדת גשם פתאומי.

בורונה מתקיימים אירועים ופסטיבלים, פסטיבל האופרה החשוב מתקיים בארנה בקיץ. מומלץ להתעדכן מראש במועדים האירועים בעיר.

ורונה עם קרוואן

ורונה היא נקודה מצוינת למסלול קרוואנים, טיול ארוך יחסית בנופים היפים עם עצירות באטרקציות המקסימות בדרך. ניתן להמשיך לאיטליה, לאלפים ולמדינות מרכז אירופה.

קרוואנים מחולקים למספר סוגים. באיטליה מושכרים בעיקר שני סוגים: קמפר וואן, קרון המורכב על שילדת רכב כגון טנדר, נחשב לרכב פרטי, וקרוואן מוטורהום, קרון רכב כבד ומסיבי, הכולל חלל מרווח, שירותים ומקלחת. קרוואנים מושכרים לפי דגם הקרוואן. מומלץ לוודא מראש את התאמת הרכב למסלול הנסיעה.

תחנות להשכרת קראוונים ממוקמות בקרבת שדות תעופה.

מומלץ לבצע הזמנת קראוון מראש.

יש לאסוף את הקרוואן פיזית מתחנת האיסוף, ובתום תקופת השכירות להחזיר את הרכב על פי תנאי החוזה.

ההיסטוריה של העיר

ורונה נבנתה במאה ה-3 לפנה"ס, והפכה לקולוניה רומית במאה הראשונה לספירה. אתרים רבים מהתקופה הרומית נותרו עד ימינו. הארנה (אצטדיון) נבנה מחוץ לחומות העיר, בתקופה מאוחרת יותר הורחבו חומות העיר וכללו גם את האצטדיון.

לורונה הייתה חשיבות מרכזית בשל מיקומה על ציר דרכים, והעיר הייתה מעורבת במלחמות הפנים של השליטים הרומיים. במאה הראשונה החלו סימני התנצרות בעיר והכנסייה החלה לצבור אחיזה בניהול העיר ובהגנה על ורונה. צבאות רבים, כולל צבא אטילה ההוני, ניסו לכבוש את העיר.

העיר נשלטה על ידי הגותים, הלומברדים שהפכו אותה לעיר חשובה. נשלטה על ידי האצולה האיטלקית, דוכסות בוואריה וסופחה לממלכת ונציה. שלטון ימי הביניים בורונה היה תקופה של רציחות יורשים תדירות. במאות ה-14 ו-15 שלטה בעיר משפחת סקליאגרי שטבעה את חותמה באדריכלות העיר. לאחר שלטון גרמני קצר הועברה העיר לשלטון ונציה, שהביא תקופה של שגשוג ופריחה לורונה, עד המאה ה-18. שוב החלו תקופות של כיבושים וחילופי שלטון.

במאה ה-19 הרס שטפון גדול את העיר. גדות העיר העתיקה נבנו מחדש.

במלה"ע השנייה שכן בעיר מרכז חקירות של המשטר הפשיסטי, אך העיר הופצצה באופן מסיבי על ידי צבאות גרמניה. ורונה זכתה במדליה בשל עזרתה לפרטיזנים האיטלקיים.

כיום ורונה היא עיר תיירות משגשגת, עם אתרים היסטוריים רבים, נקודות תצפית יפות על הנוף, בתי קפה, מדרחובים וחנויות. בקיץ מתקיים בה פסטיבל אופרה בינלאומי. ורונה הוכרזה כאתר מורשת עולמי ע"י אונסקו.

איך מגיעים לורונה

טיסותנמל התעופה של ורונה, VNR (ולאריו קטולו) , ממוקם כ-5 ק"מ מהעיר, בקרבת ציר הכבישים המהירים 4A ו-22A. שדה התעופה הקטן משרת בעיקר טיסות פנים ארציות וטיסות שכר מרחבי העולם. באזור שדות תעופה נוספים, אליהם לא מגיעות טיסות ישירות מהארץ. לשדה התעופה ולאריו קטולו יוצאות מהארץ טיסות צ'רטר המגיעות ישירות לנמל התעופה (בעיקר בעונת הקיץ). ניתן להגיע בטיסות ביניים דרך נמלי התעופה של איטליה. מנמל התעופה ניתן להגיע לורונה באמצעות קווי אוטובוסים סדירים ולא יקרים היוצאים מטרמינל הנמל או עם מוניות ותחבורה ציבורית.

רכבות – ורונה מקושרת היטב עם מערכת הרכבות של איטליה ומרכז אירופה. ניתן להגיע מהערים הגדולות לפורטה נואבה, תחנת הרכבת המרכזית של העיר עם קווי הרכבות המהירים של וונציה ומילאנו, רומא ובולוניה, או בקווי רכבות מחוזיים, כולל קווים המגיעים מאגם גרדה, בהם הנסיעה איטית יותר. קווים של רשת הרכבות DB BAHN עוברים דרך גרמניה אוסטריה צפון איטליה כולל מחוז ונטו.

נסיעה עם קרוואן / רכב – ורונה ממוקמת על ציר האוטוסטרדה הראשית של צפון איטליה 4A, העובר מוונציה עד טורינו. מצפון לדרום ניתן לנסוע בכביש 45E.

אוטובוסים – תחנת האוטובוסים המרכזית שוכנת בתחנת הרכבת פורטה נואבה.

חברת האוטובוסים העירונית של ורונה, ATV, מפעילה קווים היוצאים מורונה (אקסטרה אורבאני). קווי האוטובוסים עוברים במסלולים אזוריים, מגיעים לאגם גרדה ולאתרי תיירות נוספים.

קו שאטל מאגם גרדה מגיע לשדה התעופה של ורונה. בעונת הקיץ מופעלים קווי אוטובוס רבים בין ורונה והאגם.

קו אוטובוס מיוחד מופעל עבור מטיילי ורוכבי האופניים בהרים.

מלבד הקווים הקבועים מופעלים קווים מיוחדים בעונת האופרה ובעונות התיירות.

תחבורה בעיר

כרטיסי נסיעה עירוניים ולנסיעה מחוץ לעיר ניתן לקנות במשרדי כרטיסים ובדוכנים. רכישת כרטיס באוטובוס מחויבת בתשלום נוסף.

'כרטיסי חופשה' (לפי ימים) מיוחדים מעניקים הנחות בנסיעה בקווי הפנים ומחוץ לעיר. ניתן לרכוש בשדה התעופה ובדוכני התיירות.

אוטובוסים – קווי האוטובוסים העירוניים של חב' ATV (אורבאני) נוסעים במסלולים, המחולקים ל-5 אזורי נסיעה. קווי שאטלים מגיעים באופן קבוע לשדה התעופה.

איך לטייל בעיר

מומלץ להתעדכן במידע על מסלולי טיולים בלשכת התיירות או באתרי האינטרנט של העיר.

מסלולי טיולים מומלצים הם סיורים ברגל.

בעיר אוטובוסים מיוחדים לתיירים, העוברים במסלול אטרקציות.

טיפ: מומלץ לברר אפשרויות רכישת כרטיסים עירוניים מגוונים המאפשרים הנחות, כרטיס ורונה קארד לנסיעות בתחבורה הציבורית ללא תשלום ולהנחות באטרקציות, כרטיס אזורי להנחות בפארקים ובאתרים, וכרטיסים נוספים של ורונה.

לטייל בורונה

החלק העתיק של העיר מוקף בחציו בנהר המפותל. שטח העיר העתיקה אינו גדול אך יפה במיוחד, רחובות וסמטאות מרוצפים, ארמונות מימי הביניים והרבה אווירה איטלקית. על האזור צופה מבצר קסטלווקיו, שהגן על גשרי הכניסה לעיר. שוכנים בו בתי קפה, חנויות, שווקים מקומיים עמוסי מבקרים.

בעיר העתיקות מספר כיכרות (פיאצות) מרכזיות, סביבן מרוכזים אתרי תיירות רבים.

מומלץ לוודא מראש את שעות הפתיחה של האתרים המקומיים.

בימי ב' בד"כ מרבית האתרים סגורים למבקרים.

פיאצה דלה ארבה -

מרכז העיר. בעבר שכן במקום הפורום הרומאי.

באזור הכיכר שווקים ודוכנים מגוונים. ניתן להצטייד בפירות וירקות טריים, מיני מזון ומטעמים ומזכרות מקומיות.

ארקו דלה קוסטה – שער הכניסה לפיאצה.

פלזיו דלה רגיונה –בארמון מגדל לאמברטי, נקודת התצפית הגבוהה של העיר (ניתן לעלות במעלית או ברגל).

ביתה של יוליה מהמחזה המפורסם 'רומיאו ויוליה' של שייקספיר שוכן בקרבת פיאצה דלה ארבה.

מבצר קאסטלווקיו – המבצר נבנה במאה ה-14 על גדת נהר האדיג'ה, כדי להגן על העיר. ניתן להשקיף על הנוף היפה מהמבצר המשוחזר ה מגדל שמירה, כיום שוכן במקום מוזיאון האמנות של העיר, הכולל פריטים ויצירות אמנות ייחודיים של אמנים איטלקיים מימי הביניים ועד ימינו. גשר פונטה סקליגארו שנבנה במאה ה-14 מחבר את המבצר עם הגדה השנייה של הנהר.

פיאצה ברה -

הארנה - אמפיתיאטרון רומי ענק מהמאה ה-1. חלק גדול מהאמפיתאטרון שרד. במקום היכול להכיל עשרות אלפי צופים מתקיימים בקיץ קונצרטים ומופעי אופרה מרהיבים. ניתן לערוך טיול במקום. מומלץ לברר שעות פתיחה למבקרים.

פיאצה די סיניורי -

בכיכר שוכן פסלו של דאנטה.

לוגי דל קונסיגיליו - בית העירייה הישן. בניין מרשים שנבנה במאה ה-15.

כנסיית קאיזה די סנט אנסטסיה – כנסייה גותית מרשימה.

פיאזו דגלי סקליגרי – מעונם של בני משפחת סקליג'רי.

פיאצה דל דואמו -

הקתדרלה הגדולה של העיר, מהמאה ה-12. מבנה מרשים ופסלים יפים.

פיאצה סן זנו -

הבזיליקה של סן זנו מגיורה – כנסייה מרשימה ומפוארת.

על יוליה ורומיאו

בורונה שוכנים ביתה של יוליה ומקום קברה. כמובן, יוליה היא דמות ספרותית, אך בורונה מתייחסים ברצינות לעלילת המחזה. ברחוב Capello 23 ממוקם הבית בו על פי הגרסה המקומית התגוררה יוליה הוא כיום מוזיאון המושך המוני מבקרים. קברה של הדמות המפורסמת ממוקם במוזיאון דגלי אפרסצ'י ברחוב דל פונטיארה. עיריית ורונה מינתה עובד מיוחד, המשיב על המכתבים הרבים הנשלחים ליוליה מבית קאפולטי.

קניות בורונה

ויה מזיני העובר בין כיכר ברה וכיכר דלה ארבה הוא רחוב הקניות הידוע של ורונה. חנויות מותגי על איטלקיים אך גם חנויות במחירים סבירים.

קורסו פורטה בורסרי הוא רחוב שופינג נוסף בעיר.

קורסו סנטה אנסטסיה הוא רחוב הגלריות והמזכרות.

במרכז הקניות איל לאונה הממוקם מערבית לורונה מגוון חנויות וסניפי מותגים.

טיול קרוואן מורונה

מורונה ניתן לצאת למסלול קרוואן בנופי המחוזות היפים של צפון איטליה, או להמשיך למסלול קראוון ארוך מורונה לאוסטריה (בגבול הצפוני של איטליה) ולאירופה.

ורונה מהווה נקודת מוצא מעולה לטיולי יום באזור ונטו. ניתן לצאת לטיולי יום עם הקרוואן, או בתחבורה הציבורית היעילה, אוטובוסים ורכבות.

בקרבת העיר עיירות קטנות ומקסימות, ברובן שוכנות אטרקציות מעניינות. ניתן לבקר בשרידים ובארמונות העתיקים, במוזיאונים לזכרם של האמנים שהתגוררו באזור, בבתי הקפה ובמסעדות המגישות אוכל מקומי מעולה.

בעיר עצמה ובאזור מסלולי טיולים מודרכים, אוטובוסים מיוחדים לתיירים. ניתן לקבל מידע בלשכות המידע של העיר ובאתרי האינטרנט של חברות התחבורה ותיירות המקומיות.

טיפ: לנסיעת קרוואן משפחתית מומלץ לתכנן מסלול שכולל את האטרקציות המיוחדות לילדים הממוקמות בקרבת ורונה ואגם גרדה.

אגם גרדה – ממוקם במרחק קצר של כ-40 ק"מ, תחנת עצירה נהדרת במסלול קרוואנים מורונה. לאגם היפה המוקף בכפרי נופש ציוריים ובהרים יפים ניתן להגיע באמצעות האוטוסטרדה. באזור אגם גרדה מספר רב של אטרקציות לילדים ולכל המשפחה כולל פארקי שעשועים ענקיים בהם ניתן לבלות יום ואפילו יותר.

טיפ: שיט משפחתי באגם גרדה.

ולפוליצ'לה – אזור גידול היין. באזור פארק יפהפה עם מפלי מים, כפרים ציוריים רבים, כרמים ויקבים בהם ניתן לקנות את היין המקומי. האוטוסטרדות של איטליה לא עוברות באזורים האלה. ניתן להגיע בנסיעה עם קרוואן במסלולי הכבישים המקומיים העוברים בין הישובים המקומיים.

באזור ולפוליצ'לה מומלץ לתכנן מראש את הנסיעה בקרוואן מחוץ למערכת הכבישים הראשית. טיפ: הכבישים הצדדיים לעתים צרים ומפותלים ולא תמיד משולטים. ויש לשים לב לתנאי הדרך, בעיקר נוסעי קרוואנים, שהם רכבים גדולים.

וילה פראנק דיו ורונה – במרחק כ-10 ק"מ דרומית לורונה. אתר עתיק עם מבנים מרשימים מימי הביניים ומתקופת הרנסנס.

מנטובה – כ-40 ק"מ דרומית לורונה. בעיר ארמון מרשים וקתדרלה מדהימה מימי הרנסנס.

ונציה – עיר התעלות המפורסמת ממוקמת במרחק של כ-120 ק"מ מהעיר . עיר מקסימה עם מבנים מרשימים ועתיקים, מזכרות מיוחדות, אומנות זכוכית. ניתן לנסוע עם קרוואן לוונציה בכביש 4A. לא ניתן להיכנס לעיר עם קרוואנים (או עם רכבים), יש להחנות מחוץ לעיר או בכפרים הסמוכים, ולהגיע לעיר עם התחבורה הציבורית.


התוכן הוא בגדר המלצה ואין מטרתו לשמש במקום ייעוץ.

חניוני קרוואנים

 • Azienda Agrituristica la Fredda

  Via Fredda, 1, 37066 Sommacampagna VR, Italy

  info@lafredda.com

 • Area Parcheggio Val di Sona Ovest

  Via Mantova

 • Agri-Campeggio EL-Bacan

  Via Verona, 11, 37060 Sona VR, Italy

  info@el-bacan.it

  לאתר

 • AGRICAMPEGGIO COURT Comotto

  Via Comotto, 68, 37069 Alpo VR, Italy

  לאתר

אטרציות

 • Museo Nicolis

  Viale Postumia, 71, 37069 Villafranca di Verona VR, Italy

  לאתר

 • Parco Natura Viva

  Località Quercia, 37012 Bussolengo VR, Italy

  לאתר

 • Parco Giardino Sigurtà

  Via Cavour, 1, 37067 Valeggio sul Mincio VR, Italy

  לאתר

 • Gardaland SEA LIFE Aquarium

  Via Derna, 4, 37014 Castelnuovo del Garda VR, Italy

  לאתר

info@bandana.co.il
+972-58-5471771
+972-58-5471771
אנא המתן...