השכרת קרוואן קרוואנים בונקובר - ואנקובר

קצת מידע על ונקובר ועולם השכרת קרוואנים בונקובר

ונקובר (Vancouver) שוכנת בקולומביה הבריטית, הפרובינציה המערבית ביותר בקנדה. העיר ממוקמת על חצי האי בורארד, בקרבת מצר ג'ורג'יה, המופרד מהאוקיינוס השקט על ידי האי ונקובר (העיר והאי הקרובים גיאוגרפית קרויים שניהם על שם ג'ורג' ונקובר).

ונקובר נחשבת לאחת מהערים בהן הנוף היפה בעולם, בין היתר בשל מיקומה – העיר שוכנת בקרבת הרי החוף, משתרעת על נופי מישור וגבעות, מוקפת בצפונה, מערבה ודרומה במקווי מים, וידועה בפארקים היפים הממוקמים בה.


מזג אוויר

האקלים בוונקובר מתון, יחסית לשאר אזורי קנדה. החורף גשום במיוחד, בקיץ הטמפ' מגיעות לעתים עד 30 מעלות.

חורף – גשמים מרובים, יחסית מיעוט שלגים. מספר מועט של ימים בהם הטמפ' מתחת ל-0 מעלות.

קיץ – מזג האוויר חמים, הטמפ' יכולות להגיע עד 28 מעלות. הלילות קרירים.

מאי-תחילת ספטמבר – חודשים מתאימים לטיולים. מזג אוויר שמשי ונעים.

טיפ: מזג האוויר יכול להיות הפכפך. מומלץ להצטייד גם בבגדים חמים.


קצת על האזור

ונקובר היא העיר הגדולה ביותר בקולומביה הבריטית, הממוקמת בין הרי הרוקי במזרח וחופי האוקיינוס השקט במערב, בדרומה עם מדינות ארה"ב וושינגטון, איידהו, מונטנה, בצפון מערבה באלסקה.

בקולומביה הבריטית מספר רב של פארקים לאומיים ואזורי טבע מוגנים, המהווים מסלולים נפלאים לטיולי קרוואנים. הנופים הרריים ברובם, וכוללים את רכסי הרי הרוקי והרי החוף. קו החוף הייחודי של האזור מעוטר בחופים סלעיים ומיוערים, ומבותר בפיורדים רבים. מול החופים שוכנים איים רבים. מרכז האזור כולל יערות רבים, קניונים, עמקים פוריים ומישורים יבשים. אזור הצפון הוא ברובו פראי ומושלג.

האזור יושב על ידי אינדיאנים, ורק לקראת המאה ה-18 הגיעו לאזור משלחות של חוקרים וסוחרים. ג'ורג' ונקובר, שעל שמו קרויה העיר ואתרים רבים סביבותיה הוא אחד מהחוקרים של האזור, שבו התגלו שרידי התיישבות מתקופה שלפני כ-10,000 שנים.

קולומביה הבריטית הפכה למושבה בריטית במאה ה-19, לאחר תקופה ארוכה של קשרי מסחר של הילידים עם אירופה, ולאחר מאבק על הטריטוריה כנגד ספרד. כיום בקולומביה הבריטית מתגוררים תושבים ממוצא סיני, הודי, איטלקי ועוד, ובאזור מדוברות מספר שפות מלבד השפה אנגלית.

בסוף המאה ה-19 הגיעו עשרות אלפי מהגרים לוונקובר בעקבות הבהלה לזהב. הם הקימו מספר ישובים, שבסופו של דבר אוחדו לעיר ונקובר. הכרזתה הרשמית כעיר והתפתחותה המהירה החלו לאחר החיבור למסילת הרכבת הטרנס-פסיפית ב-1887. השלמת תעלת פנמה הפכה את נמל ונקובר לנמל בינלאומי חשוב.

כלכלתה שהתבססה על משאבי הטבע של האזור התרחבה לתחומים נוספים, כגון תעשיות טכנולוגיה, תיירות, וקולנוע (ונקובר מכונה 'צפון הוליווד'). ונקובר נחשבת לאחת מהערים בהן איכות החיים היא מהגבוהות בעולם.


ונקובר כיום

ונקובר היא עיר מודרנית ו'ירוקה', השומרת על איכות חיים גבוהה. העיר ממוקמת בציר תחבורה ותיירות עיקרי, ומהווה מרכז תעשייתי ועסקי גדול. הנמל שלה, הגדול בקנדה, משמש מעגן למסלולי תיירות ולשייט תענוגות. מיקומה בקרבת אחד מאתרי הסקי החשובים בצפון אמריקה (וויסלר-בלאקומב), ובמרחק כחצי שעה נסיעה מההרים בהם מתקיימות פעילויות ספורט חורף וקיץ, מושך אליה תיירים ומטיילים כל השנה. הנופים המקסימים המקיפים אותה ממקמים אותה בין אתרי התיירות העיקריים באזור. היא מהווה אטרקציית תיירות ונקודת מוצא מצוינת למטיילים ולנוסעי קרוואנים.

המטרופולין של ונקובר הוא מהגדולים בקנדה ובאזור חוף האוקיינוס השקט, למרות שמדובר באחת הערים החדשות ביותר בקולומביה הבריטית. כיום מתגוררת בה אוכלוסיות אתניות גדולות הדוברות במגוון שפות: סינית, גרמנית, איטלקית ועוד, וקבוצות אתניות קטנות המרוכזות בשכונות השונות. בחלק מאזורי העיר ניכרת עדיין השפעת התרבות הבריטית.


איך להגיע

קרוואן / רכב – לא ניתן לחצות את ונקובר באמצעות כביש מהיר. ניתן להגיע לעיר מכיוון מזרח עם הכביש 1, הכביש המהיר הטראנס-אטלנטי. מגבול ארה"ב-קנדה ניתן להגיע עם כביש מהיר 99.

טיסות – בקרבת ונקובר מספר שדות תעופה. שדה התעופה הבינלאומי YVR הממוקם כ-15 ק"מ דרומית למרכז העיר, על האי סי-איילנד, בקרבת העיר ריצ'מונד, נחשב לאחד מנמלי התעופה הטובים בעולם.

מהשדה ניתן להגיע באמצעות קווי התחבורה הציבורית היעילה (נסיעה לעיר התחתית אורכת כ-25 דקות).

נמלי התעופה האחרים באזור משמשים לטיסות פנים ולטיסות מיוחדות.

אוטובוסים – ניתן להגיע מארה"ב ומקנדה עם קווי גרייהאונד המשרתים אזורים נרחבים ביבשת.

רכבות – תחנת הרכבת הראשית של העיר, פסיפיק סנטרל, ממוקמת בעיר התחתית בקרבת תחנת האוטובוס הראשית, ומשרתת קווי רכבות מארה"ב ומקנדה.

רכבת מיוחדת: אמטרק קאסקאדס – מסלול מעגלי של יום היוצא מדי ערב מוונקובר לסיאטל.

שייט – נמל ונקובר השוכן לחופי האוקיינוס השקט, הוא נמל חשוב בקווי השייט של החוף המערבי. ניתן להגיע עם קווי מעבורות קבועים מהאי ונקובר ומחופי קולומביה הבריטית.


קרוואנים בוונקובר

תחנות איסוף ממוקמות בד"כ ליד נמלי תעופה ומרכזי תחבורה. מומלץ להזמין קראוון מראש (אפילו מספר חודשים לפני הטיול).

וונקובר היא עיר יפה ונקודת מוצא נפלאה למסלולי קרוואנים. ניתן לאסוף את הרכב מתחנת ההשכרה ולצאת לטיול קרוואן מוונקובר לאורך החוף המערבי, או למסלולי טיול ארוכים יותר, לאתרים ולנופים היפים של קנדה וארה"ב.

בעיר עצמה קיימת מגבלה על כניסת רכבים כבדים. כדי להיכנס לעיר עם רכב כבד יש צורך באישור מראש, המתקבל על פי נתוני גודל, משקל, וכד' - קמפר וואן (RV) הוא רכב פרטי אך גדול, מוטורהום הוא רכב כבד, לנוסעי קראוונים מומלץ לברר אם יש צורך באישור כניסה.

עם זאת, וונקובר 'מעודדת' נוסעי קרוואנים לבקר בעיר. באזורי העיר (בעיקר באזורים ירוקים), חניוני קרוואנים רבים ומתוחזקים, מהם ניתן להגיע לדאונטאון ולמרכז העיר עם התחבורה הציבורית ואפילו ברגל.

רצוי לדעת: אם בכוונתכם להמשיך בטיול קרוואן מוונקובר לארה"ב, יש צורך באישור במעבר הגבול קנדה-ארה"ב, ובאישור של חברת השכרת הקראוונים. מומלץ לברר תנאי החזרת קרוואן בתחנות שאינן תחנת האיסוף המקורית.


תחבורה ציבורית בוונקובר

ניתן לרכוש מפות ומדריכים להתמצאות בוונקובר ובאזור במרכזי המידע בעיר.

מערכת התחבורה הציבורית יעילה במיוחד, קוויה מכסים את האזור העצום של המטרופולין ופרושים מליונס ביי בצפון, במזרח עד לנגלי ומייפל רידג', בדרום – עד הגבול עם ארה"ב (במרחק כ-1.5 ק"מ מהגבול).

המטרופולין מחולק ל-3 אזורי נסיעה עיקריים, ברובם פועלת התחבורה הציבורית בין הימים שני-שישי, משעות הבוקר המוקדמות.

כרטיסי נסיעה – עלות כרטיס היא בהתאם לגיל הנוסע. כרטיסי נסיעה בתוקף שעה חצי החל מהחתמת הכרטיס, ומתאימים לכל סוגי התחבורה הציבורית.

ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה יומיים (נסיעות חופשיות למשך היום), חודשיים, או חבילות כרטיסים בהנחה.

כרטיסי אוטובוס - ניתן לרכוש מראש. רכישת כרטיס באוטובוס היא בסכום מדויק ובמטבעות בלבד.

מערכת התחבורה של ונקובר 'טראנס לינק' כוללת חברות תחבורה שונות המפעילות את קווי האוטובוסים ואמצעי תחבורה נוספים כגון אוטובוס ים (מעבורות), ו'סקיי טריין' (רכבות).

תחנת ווטרפרונט – נקודת מפגש של מרבית קווי התחבורה בעיר.

אוטובוסים – קווי האוטובוסים פועלים משעות הבוקר המוקדמות עד 1 אחר חצות.

החברה המפעילה את מערכת האוטובוסים אחראית גם על מעבורות הנמל (sea bus).

רכבות אוטומטיות - סקיי טריין – מערכת רכבות אוטומטיות ומהירות, מתחת ומעל האדמה, המקשרות בין העיר התחתית של ונקובר לפרברים. הקווים של 'סקיי טריין' היוצאים מדי מספר דקות, וממוקמים בקרבת תחנות אוטובוסים. לסקיי ליין 9 תחנות בעיר, ותחנות בריצ'מונד ובסי-איילנד.

מחירי הנסיעה בקווים הם לפי אזורים, ובסופי שבוע המחיר לכל האזורים אחיד. את הקווים מפעילה חברת 'קנדה ליין'.

רכבות נוסעים - ווסט קוסט אקספרס – קווי רכבות המקשרים את העיר התחתית עם הפרברים. הרכבות מופעלות מיום שני עד שישי.

תחבורה ציבורית – שייט

מעבורות - סי-בוס – משמשות לנוסעים בלבד, מקשרות את הנוסעים מתחנת ווטרפרונט בוונקובר לחוף הצפוני. שייט קצר של כ-10 דקות מאפשר להשקיף על הנוף הנפלא של הים, העיר וההרים.

אוטובוס מים – אקווה-בוס. הקווים מקשרים את העיר עם האי גרואנויל, ועם מעגנים לאורך החוף באזור העיר התחתית. הקווים פועלים מהבוקר עד הערב, מדי כ-20 דקות.

מעבורות קטנות – פאלס קריק פייריס. מופעלות כל השנה בין האי גראנויל ואקווטיק סנטר, ובאופן עונתי בין אזורי האטרקציות של העיר.

אופניים – בוונקובר, כיאה ל'עיר ירוקה', מאות ק"מ של מסלולי אופניים.


קצת על האזורים בעיר

קניות - בוונקובר רחובות קניות ומרכזים מסחריים גדולים, בהם ניתן למצוא מגוון של מוצרים. בשווקי העיר והאיים ניתן למצוא מגוון של פירות, ירקות, שלל דגה ומטעמים מקומיים.

מרכז ונקובר - האזור העסקי של העיר. ממוקמים בו משרדים וסניפים ראשיים של חברות גדולות, בנקים, ומרכזי טכנולוגיה, פיתוח ותוכנה.

העיר התחתית – אזור הקניות והתיירות של העיר. בדאונטאון, הרחוב הראשי חוצה את האזור למזרח ולמערב. השדרות ממוקמות ממזרח-למערב, הרחובות ממוקמים מצפון-לדרום.

גזטאון – מזרחית לדאונטאון. האזור ההיסטורי בו הוקמה העיר. אזור משוקם ויפה.

יילטאון – לחוף פאלס קריק, בדרום דאונטאון. בעבר אזור מסחרי, כיום שכונה צעירה ותוססת, אתרי בילויים וחנויות.

צ'יינטאון – אחד מהאזורים הסיניים האתניים הגדולים בצפון אמריקה. מסעדות, חנויות מיוחדות, שווקי לילה, גן סיני טאואיסטי.


פארקים ואטרקציות

בוונקובר מספר פארקים ענקיים בעיר עצמה ובסביבותיה. בפארקים אטרקציות רבות, מרחבים גדולים, והם מהווים אתרי בילוי נפלאים לכל המשפחה.

פארק סטנלי – פארק ענק הכולל אטרקציות מיוחדות לילדים, גינות פרחים מקסימות, נקודות תצפית יפות, בפארק מתקיימים אירועים רבים.

פארק המלכה אליזבת – פארק מקסים, חממות פרחים וציפורים נדירות. בקרבת הפארק היפה פארק נוסף, ון דוזן.

גשר האריות – בקרבת דאונטאון. בחלקו הצפוני פארק המגדלור. נקודות תצפית יפות.

גשר קפליאנו – גשר להולכי רגל, העובר מעל נהר קפליאנו (בגובה כ- 70 ק"מ). בצדו השני מסלולי הליכה בטבע, אגם קפליאנו. לבדוק מראש מעבר עם ילדים.


מוזיאונים לכל המשפחה

בעיר מוזיאונים רבים, בהם אטרקציות מקסימות לילדים בכל הגילאים.

ניתן לקבל מידע על שעות פתיחה וכיו"ב, באתרי האינטרנט ובלשכות המידע העירוניות.

המוזיאון הימי – תערוכות על פיראטים, סירות, מפרשיות, מיצגים לילדים.

האקווריום – חוויה נפלאה לכל המשפחה.

המוזיאון האנתרופולוגי – אמנות ואומנות אינדיאנית מקומית, ומוצגים אתניים מרחבי העולם.

עולם המדע – תערוכות בנושאי מדע ביולוגיה וטכנולוגיה, עם פעילות אינטראקטיבית לילדים.

מרכז החלל – פעילות נפלאה לכל המשפחה, סימולטורים, תצוגות אינטראקטיביות, פלנטריום.


אטרקציות בקרבת העיר

גרוס מאונטיין – הר גבוה. ניתן להגיע באמצעות רכבל. אטרקציה לחובבי ספורט חורף וקיץ, ונקודת תצפית מצוינת על הנוף הנפלא.

האי גרווניל – אזור טיולים עירוני, שווקים ומעדנים מקומיים, חנויות, גלריות ומסעדות.

האי ונקובר – כ- 100 ק"מ דרומית לעיר ונקובר. על האי ממוקמת העיר ויקטוריה, בירת קולומביה הבריטית, עיר יפה ושלווה, בה אטרקציות רבות לכל המשפחה. האי עצמו מהווה שמורת טבע.


התוכן הוא בגדר המלצה ואין מטרתו לשמש במקום ייעוץ.

חניוני קרוואנים

 • Burnaby Cariboo RV Park and Campgrounds Vancouver

  8765 Cariboo Pl, Burnaby, BC V3N 4T2, Canada

  CAMPING@BCRVPARK.COM

  לאתר

 • Anmore Camp & RV Park

  3230 Sunnyside Rd, Anmore, BC V3H 4Y2, Canada

  reservations@anmorecamp-rv.ca

  לאתר

 • Seymour Creek Golf Centre

  British Columbia V7J 1J8, Canada

  לאתר

 • Sunnyside Acres Urban Forest

  2598 144 St, Surrey, BC V4A 2H4, Canada

  sunnyside_acres@hotmail.com

  לאתר

אטרציות

 • Crystal Falls - Trailhead

  1392 Oxford St #1400, Coquitlam, BC V3E 3H9, Canada

 • Crystal Falls - Trailhead

  1392 Oxford St #1400, Coquitlam, BC V3E 3H9, Canada

 • Lynn Canyon Suspension Bridge

  3690 Park Rd, North Vancouver, BC V7J 3K2, Canada

  לאתר

 • Lynn Canyon Suspension Bridge

  3690 Park Rd, North Vancouver, BC V7J 3K2, Canada

  לאתר

info@bandana.co.il
+972-58-5471771
+972-58-5471771
אנא המתן...