השכרת קרוואן קרוואנים בהליפקס

קצת מידע על הליפקס ועולם השכרת קרוואנים בהליפקס

הליפקס היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר בנובה סקוטיה בקנדה, פרובינציה קטנה השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, על חצי אי המחובר דרך מצר צ'יגנקטו. היא שוכנת לאגן בדפורד היפה, המהווה נמל ים חשוב.

הליפקס היא העיר המרכזית בתחומי הכלכלה, המסחר והממשל, של חוף מזרח קנדה. עיר הבירה של הפרובינציה היא למעשה חלק מהאזור העירוני Halifax Regional Municipality (HRM), שחצי האי, הנחשב ל'לב המטרופולין'. בהליפקס בניינים היסטוריים שמורים, בתים ויקטוריאניים גדולים. מרכז העיר כולל אזורי עסקים מודרניים ופארקים השומרים על ה'ריאות הירוקות'. את המרכז העירוני מקיפים ישובים חקלאיים, כאשר האזור הצפוני-מזרחי של המטרופולין הוא אזור חקלאי.

העיר היא תחנה חשובה במסלולי טיולי קרוואנים ורכבים בחוף המזרחי של קנדה ואטרקציה לחובבי טיולי חופים, בשל נופי הים והנמל היפהפה (נחשב לנמל ים מהיפים בעולם), המצודות העתיקות והמבנים ההיסטוריים, התרבות האתנית המקומית והמוזיאונים. העיר הליפקס נחשבת לאחת מהערים בהן איכות החיים היא מהגבוהות בקנדה. בשנים האחרונות הפכה לעיר תיירות מתפתחת, השומרת על צביונה ההיסטורי. מתקיימים בה חיי לילה, אירועים ופסטיבלים חשובים.

מידע עדכני על הליפקס והאזור ניתן לקבל באמצעות אתרי האינטרנט, האפליקציות לניידים ושירותי המידע היעילים של העיר.


קרוואן בהליפקס

ניתן לשכור קרוואן בתחנות ההשכרה בשדה התעופה ובאזורים המרכזיים במטרופולין.

מומלץ להזמין מראש, ולטיול בעונות התיירות להזמין אף מספר חודשים מראש.

יש לעמוד בתנאי ההשכרה, הכוללים תחזוקת רכב, מועד החזרה.

החזרת קראוונים היא לתחנת האיסוף המקורית. מומלץ לברר מראש תנאים להחזרת הרכב השכור לתחנת איסוף אחרת.

לנסיעות מחוץ לקנדה יש ליידע את חברת ההשכרה.


טיפים

לבחור בכלי הרכב המתאים לתוכנית הטיול: מוטורהום הוא קרוואן מאובזר 'קומפלט', ונחשב לרכב כבד, קמפר וואן הוא קרון מופרד, ללא שירותים ומקלחות, אך מרווח ונוח.

קמפינגים לקרוואנים מיועדים ללינה, והתארגנות. באזור הליפקס מספר חניונים מצוידים המיועדים הן לקמפרים ((RV והן למוטורהום, וממוקמים באזורים הקרובים לתחבורה הציבורית של המטרופולין. חלק מחניוני הקראוונים מיועדים לחנייה בלבד, ברובם כוללים שירותים לנוסעי הקרוואנים: ציוד להטענת חשמל, מקלחות, מטבח וכד'. חלק מהקמפינגים סגורים מחוץ לעונה. מומלץ לברר מראש.


מתי להגיע

האקלים באזור הליפקס הוא חם ולח יחסית, אך מושפע מהקרבה לחוף האטלנטי, ובד"כ מתון בחורף וקריר בקיץ יחסית למרכז קנדה. משקעים יכולים לרדת במשך כל השנה.

בקיץ

מזג האוויר בחודשים מאי-אוקטובר, מתאים לביקור. בעיר מתקיימים הרבה פסטיבלים, תפוסה מלאה באתרים השונים. טמפ' מגיעות ל- 25 מעלות.

מאי-אוגוסט – לא אקלים ים תיכוני, אך חמים ונעים.

בסתיו

ספטמבר-אוקטובר – פחות מטיילים. מזג אוויר קריר, אך מתאים לטיולים.

אוגוסט-אוקטובר – לעתיים רחוקות נשבות רוחות טרופיות עוצמתיות.

בחורף

נובמבר-פברואר – קר ומושלג, רוחות קרות. כמות רבה של משקעים.

הטמפ' מגיעות עד (15-) מתחת לאפס, גבוהות יותר באזורי החוף.

באביב

מרץ-אפריל – תחילת הפריחה והלבלוב אך גם השלוליות. עונה פחות מומלצת לטיולים באזור.

טיפ: להתעדכן מראש במועדי החגים והפסטיבלים.


מטרופולין הליפקס

הליפקס הוא המטרופולין הגדול השני במספר התושבים אחרי ונקובר. בהליפקס מתגוררים בו כ-40% מסך תושבי הפרובינציה. לפני כשני עשורים מוזגו ארבעה מחוזות לאזור מנהלתי גדול, מטרופולין הליפקס. המחוזות הללו חולקו ל-18 אזורי קהילה, המחולקים לכ-200 שכונות ויישובי מטרופולין, ברובם ישובים כפריים לשעבר, חלקם ערים לשעבר, ששומרות על שמותיהן המקוריים, ביניהן: דרטמות – ממוקמת בחוף המזרחי של נמל הליפקס. מכונה גם 'עיר האגמים', בשל האגמים הרבים השוכנים בה. ממוקמים בה מגוון של בתי קפה מסעדות וברים. במוזיאון דרטמות 'בלאק קולטורל סנטר' מידע רב על האזור ועל ההיסטוריה שלו. בדפורד – ממוקמת בצפון מערב אגן בדפורד, מפרץ סגור גדול המתרחב מנמל הליפקס, ועוד.

במטרופולין נכללים אזורי העיר הליפקס, סביבות הנמל, חצי האי, מרכז דארטמות, ואזורי בדפורד-סקויל. האזורים הנחשבים לפרברים הם השטחים המתפרשים מאיינלנד-הליפקס במערב, קול הרבור במזרח, בדפורד, סאקויל התחתית ואזורי וינדזור ג'נקשן בצפון.

שטחו כולל למעלה מ-5,500 קמ"ר. בין צדו המזרחי והמערבי מרחק של כ-100 ק"מ והוא כולל ישובים כפריים ואזורים חקלאיים, גבעות מיוערות ואזורי חוף סלעיים. קו החוף המפורץ והסלעי הוא באורך של כ-400 ק"מ. בחלקו הצפוני מפרצים רבים, שאורכם הממוצע כ-50 ק"מ, עם אזורי חול (איים) קטנים ומבודדים. לאורך החוף חציי איים ואיים המהווים אזורי מטרופולין. המפרצים הגדולים - נמל הליפקס, סט מרגרטס, קול הרבור, שייט הרבור ועוד.


איך מגיעים

קרוואן / רכב –ניתן להגיע מארה"ב ומקנדה לנובה סקוטיה, באמצעות הכביש המהיר הטראנס-קנדי (מכיוון ניו ברונסוויק).

כבישים מהירים המכונים סדרה 100 מובילים אל לב המטרופולין של הליפקס (האזור המערבי המכונה 'מעגל התנועה של ארמדל' צפוף ביותר בשעות העומס).

מארה"ב – ניתן להגיע גם באמצעות קווי המעבורות של נמלי נובה סקוטיה.

טיסותשדה התעופה הבינלאומי והמודרני של הליפקס, YHZ, ממוקם בקרבת היישוב אנפילד, במרחק של כ-40 דקות מהעיר התחתית. ניתן להגיע בטיסות ישירות מיבשת אמריקה, אירופה והקריביים. משדה התעופה ניתן להגיע לעיר עם קווי האוטובוסים מטרו X, שאטלים (יש להזמין בדלפק) ומוניות.

שייט - נמל הליפקס (Halifax Port) הוא תחנה חשובה במסלולי חברות שייט ולחיל הים הקנדי.

בנמל שירותי מעבורות המקשרות לאיים, ומעבורות ציבוריות המקשרות לעיר התחתית בהליפקס ולשתי תחנות בדרטמות.

הנמל מחובר לקווי התחבורה של החוף המזרחי, כולל רשת הרכבות הטרנס-קנדית.

נמל נוסף של העיר מיועד בעיקר לספינות מסחר.

גשרים – שני גשרים גדולים מחברים את דרמות והליפקס (שניהם גשרי אגרה): גשר אנגוס מקדונלד וגשר מוריי מקקיי.

אוטובוסים – תחנת הרכבת המרכזית של הליפקס מרכזת את קווי האוטובוסים של קווי החוף האטלנטי של קנדה. ניתן להגיע עם אוטובוסים מהחוף האטלנטי ומקוויבק.

רכבות – קווי הרכבות של קנדה מגיעים להליפקס מערי מערב קנדה, וארה"ב. כמו כן ניתן להגיע ברכבת לילה היוצאת ממונטריאול.


תחבורה ציבורית במטרופולין

ברחבי העיר חניונים ללא תשלום (חלקם צמודים לטרמינלים הראשיים). מומלץ לברר מראש אפשרויות חנייה לרכבי קמפר (מכונים RV ולעתים Track) ולקרוואנים מוטורהום, שהם רכבים כבדים.

מומלץ להתעדכן מראש במפות הטרמינלים והקווים של המטרופולין, הזמינים להורדה גם באתרי האינטרנט של העיר. חב' הליפקס טרנזיט מפעילה מספר סוגים של קווי תחבורה ציבורית, העוברים באזורים השונים של המטרופולין.

אוטובוסים

קווי מטרו X – 3 קווי אוטובוסים: מסביבות אגם שלדרק, שדה התעופה ואגם פורטרס. הקווים יוצאים מתחנות מוצא שונות, בדרכם לאזורי העיר התחתית.

קווי מטרו לינק – 2 קווי אוטובוסים המשרתים אזורי מטרופולין שונים: גבעות פורטלנד והאזורים של סאקוויל. הקווים מגיעים עד לעיר התחתית.

מטרו לינק מספקת אזורי חנייה ללא תשלום בקרבת הטרמינלים של פורטלנד וסאקוויל.

קווי אקספרס עירוניים – שירות נוסף של הליפקס טרנזיט מיועד לנסיעות במרכז המטרופולין (חצי האי). האוטובוסים מסומנים בשלט Express אדום.

מעבורות

חברת הליפקס טרנזיט מפעילה שני קווי מעבורות לדארטמות ולוודסיד. הקווים מתואמים עם שירותי האוטובוסים של החברה.

כרטיסי נסיעה

עלויות הכרטיסים הן בהתאם לגילאי הנוסעים.

ניתן להשתמש בכרטיס נסיעה לכל אמצעי התחבורה הציבורית, למשך 90 דקות מהחתמת הכרטיס, לקווי מטרו לינק ומטרו X עלויות אחרות.

להקפיד על סימון הכרטיס בכניסה לאוטובוס או המעבורת. התשלום הוא בסכום המדויק ובמטבעות. מומלץ להצטייד מראש.

מוניות

ניתן להזמין שירותי מוניות, הסעות ולימוזינות, למטרופולין ולאזורי נובה סקוטיה.

אופניים

הליפקס היא עיר ידידותית לרוכבי אופניים.


קצת על המעבורות של הליפקס

ההיסטוריה של העיר קשורה בקשר הדוק למעבורות. הקווים שנקראו בעבר 'מעברות דרטמות', היוו את האמצעי השייט היחיד להעברת סחורות דרך שתי הערים. המעבורות הושטו באמצעות חתירה במשוטים, ובגרירה על ידי סוסים. רק שנים לאחר מכן החלו להשיט את המעבורות באמצעות קיטור. כיום הלפיקס היא העיר היחידה (מלבד ונקובר) בה עדיין נעשה שימוש במעבורות.


טיפים בעיר

כסף – ניתן להמיר כסף לדולרים קנדיים בבנקים, או בדוכנים מורשים בשדה התעופה. מרבית העסקים בנובה סקוטיה מקבלים כרטיסי אשראי מוכרים. ניתן לקבל החזר מע"מ.

תקשורת – במטרופולין אזורים רבים מהם ניתן להתקשר באמצעות HiFi, כולל בתי קפה וכד'. בפרובינציה ממוקמות חברות סלולר גדולות, וניתן לקבל שירותי ניידים שונים.


עיר נפלאה על החוף

הליפקס מוקפת בנופי ים וטבע פראיים, ומהווה תחנת עצירה ומקום נפלא למנוחה ולטיולי נוף. ניתן להצטייד לקראת המשך הנסיעה, לבקר במוזיאונים ובאטרקציות המקומיות, להנות מזמן איכות במסעדות ובבתי הקפה המקומיים, או לבחור בטיול עצמאי או מודרך בעיר ובנמל:

טיול ברגל לאורך הנמל - חנויות ייחודיות, מסעדות, ובקיץ ספינות רבות. בעונת הקיץ מתקיימים סיורים מודרכים בנמל ההיסטורי.

מסלול הליכה לאורך ווטרפרונט.

טיול בפארקים ובגינות פרחים ציבוריות.

ביקור בפישרמן קוב – כפר דייגים משוחזר בן 200 שנה.

מוזיאון מאריטים – הסברים, הדרכות וסיפורים, גם על הטיטאניק.

פאבים – משקאות, אוכל מקומי ומוזיקה.

אופניים / קיאקים – ניתן לשכור או לבחור במסלול מודרך (ניתן לשכור גם סאגווי).


קצת על נובה סקוטיה

נובה סקוטיה שוכנת לחופי האוקיינוס האטלנטי. שטחה כ-55,000 ק"מ, בירתה הליפקס, כיום מטרופולין הכולל ישובים רבים. באזור התגוררו שבטים אינדיאניים, כבר לפני כ-10,000 שנים. ההתיישבות האירופאית הראשונה הייתה במאה ה-17, בעיר פורט רויאל. משלחת מסקוטלנד שהייתה אמורה להקים את מושבת 'נובה סקוטיה', שבה ריקם לאחר השתלטות צרפת על האזור. הצרפתים נאבקו על השליטה כנגד האינדיאנים המקומיים, עד לכניסת הבריטים שכבשו את האזור וגרשו את המתיישבים הצרפתים. שטחי נובה סקוטיה, הממוקמת על חצי אי, הוגדרו מחדש. האי קייפ קוד סופח אליה, אזורים אחרים הפכו למושבות עצמאיות. במאה ה-19 הפכה נובה סקוטיה למושבה עצמאית, ולאחת מהפרובינציות הראשונות של קנדה.


אטרקציות באזור

נובה סקוטיה היא אזור מקסים של איים בהם חופים סלעיים, אגמים, יערות ושמורות טבע עם חיי בר מקומיים (האייל הקורא מצוי באזור). ניתן לתכנן מסלול מעגלי בשמורות הטבע ובאטרקציות לאורך החופים. בחלק מהאזורים ניתן לשלב נסיעה בקרוואן עם שייט במעבורות (חלקן מעבורות רכב).

פגי'ס קוב – מפרץ יפה ולידו כפר ציורי. האטרקציה במקום הוא המגדלור המשקיף על נוף מקסים.

מהאון ביי – דרומית להליפקס. באזור עיירות דייגים מקסימות.

האי קייפ ברטון – ניתן להגיע בנסיעה ועם מעבורת. באי ממוקמת העיר סידני, נקודת מוצא עירונית באי. חופים מפורצים, מצוקים וכפרי דייגים, שמורות טבע גדולות, ונופי הרים ויערות. לפארק הלאומי קייפ ברטון הממוקם באי ניתן להגיע בשביל קאבוט שאורכו 300 ק"מ.


עם קרוואן מהליפקס

ניתן להמשיך בטיול מעגלי של קרוואן מהליפקס במסלול טיולים במרכז נובה סקוטיה, לאורך החופים (לשלב נסיעה במעבורות לאיים הסמוכים), או להמשיך בטיול לאורך החוף המזרחי.

ניו ברנזוויק – נסיעת קראוון ארוכה מחוץ לפרובינציה, לכיוון היבשת. ערים יפות, מבנים יפים בנוף, מפלים, שמורות טבע, עיירות דייגים, בעונה ניתן לצפות בלוויתנים. מפרץ פאנדי בו תופעה מרשימה של גאות ושפל.


התוכן הוא בגדר המלצה ואין מטרתו לשמש במקום ייעוץ.

חניוני קרוואנים

 • Shubie Campground

  30 John Brenton Dr, Dartmouth, NS B2X 2V5, Canada

  webmaster@shubiecampground.com

  לאתר

 • Porters Lake Provincial Park

  1160 W Porters Lake Rd, West Porters Lake, NS B3E 1L4, Canada

  לאתר

 • Wayside Camping Park

  10295 Peggys Cove Rd, Glen Margaret, NS B3Z 3H1, Canada

  לאתר

 • Hubbards Beach Campground & Cottages

  226 Shore Club Rd RR 2, Hubbards, NS B0J 1T0, Canada

  inquiries@hubbardsbeach.com

  לאתר

אטרציות

 • Africville Museum

  5795 Africville Rd, Halifax, NS B3K 2R9, Canada

  לאתר

 • Halifax Citadel National Historic Site

  5425 Sackville St, Halifax, NS B3J 3Y3, Canada

  לאתר

 • Tall Ship Silva

  1751 Lower Water St, Halifax, NS B3J 1S5, Canada

  לאתר

 • Maritime Museum of the Atlantic

  1675 Lower Water St, Halifax, NS B3J 1S3, Canada

  לאתר

info@bandana.co.il
+972-58-5471771
+972-58-5471771
אנא המתן...